150 km öteden kamera sinyali almak

Amatör çalışmalarla Wi-Fi sinyali 150 km. gitmez hayal görmeyin...

Hayal falan gormuyorum resimlerinide ekledim cogu networkcu muhendiste yapamaz tekirdag sarkoydeyim gelip hayalmi gercekmi gormek isteyen gorebilir ha bu arada cifciyim hic bilgim yokken basladim vede ogrene ogrene yaptim...

A10 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yapamazsın demedim yapmışsın ama sinyal 150 km. gitmez... Akıl, mantık, mühendislik ve izan diye bir şey var...
Sinyalin 150 km. yatayda "Wi-Fi olmasını geçtim" gitmesi için ihtiyacın olan direk boyundan haberin varmıdır? Yada dünyanın yuvarlaklığı ve fresnel zone'dan felan?

Girişimcilik güzel şeydir de ciddi işlerde ayakları yere basması gerek...

Fresnel zone calculator and antenna height calculator - RF path analysis -www.afar.net
Radio (RF) Link Budget Calculator, Cable Loss Calculator, Free Space Loss -www.afar.net

Yapamazsın demedim yapmışsın ama sinyal 150 km. gitmez... Akıl, mantık, mühendislik ve izan diye bir şey var...
Sinyalin 150 km. yatayda "Wi-Fi olmasını geçtim" gitmesi için ihtiyacın olan direk boyundan haberin varmıdır? Yada dünyanın yuvarlaklığı ve fresnel zone'dan felan?

Girişimcilik güzel şeydir de ciddi işlerde ayakları yere basması gerek...

Fresnel zone calculator and antenna height calculator - RF path analysis -www.afar.net
Radio (RF) Link Budget Calculator, Cable Loss Calculator, Free Space Loss -www.afar.net

Deniz seviyesinden 350 rakimda yasiyorum tekirdagin en yuksek yerlerinden biri tepe uzerindeyim antenin yuksekligide yerden 12 m bizde evin icinden vericez demedik acik alanda diyede belirtik fotorafinida koydum arada engel varsa zaten cekmez bunu herkez bilir ama aradaki yuksek noktayada reapter konularak diregi yukseltmeye gerek kalmaz zaten buyuk bir dag varsa diregi 30 metrede yapsan gecemezsin daha reapter koyman lazim buda gunes enerjisiyle olabilir 12 voltla calisiyor sistem zaten

Ha birde daha once forumda yazdim ama soyleyeyim bu cihazlar ap yani sira point to point modunda da calsabiliyor (noktadan noktaya ) bu baglanti turunde bu mesafeler aliniyor

Deniz seviyesinden 350 rakimda yasiyorum tekirdagin en yuksek yerlerinden biri tepe uzerindeyim antenin yuksekligide yerden 12 m bizde evin icinden vericez demedik acik alanda diyede belirtik fotorafinida koydum arada engel varsa zaten cekmez bunu herkez bilir ama aradaki yuksek noktayada reapter konularak diregi yukseltmeye gerek kalmaz zaten buyuk bir dag varsa diregi 30 metrede yapsan gecemezsin daha reapter koyman lazim buda gunes enerjisiyle olabilir 12 voltla calisiyor sistem zaten

1)Anten yüksekliği dağ, tepe yada engel yüzünden değil yerin yuvarlaklığı yüzünden mecburiyet...İlk başta alıcı-verici yeterliydi şimdi araya repeater koydun... :)

2)Hangi bant genişliğinde yayın yaparsan yap alıcı tarafında kapasite mesafeyle ilgili olarak zayıflar... Haliyle 54 Mbps yayın yaptım 150 km. öteden 54 Mbps bağlanırım diye bi mantık yok...

Anten yüksekliği dağ, tepe yada engel yüzünden değil yerin yuvarlaklığı yüzünden mecburiyet...İlk başta alıcı-verici yeterliydi şimdi araya repeater koydun... :)

Anliyorum seni :) en bastan yazdigim mesajlarida okuyanlar da anlar :)

joker__ kardeş girişimciliğin için gerçekten tebrik ederim. internette felan bir kaç tane böyle wireless, lnb, çanak antenli kablosuz görüntü aktarıcıları satan firmalar gördüm ama maalesef güvenemedim o yüzden profesyonel güvenlik sistemleri yapan bir firmadan sistemi komple satın aldım kendileri kurdular ama bir daha böyle bir sisteme ihtiyaç duyarsam ki olacak öncelikle senin denediğin sistemi deneyeceğim. ilgin alakan için teşekür ederim.

Mps dusmez sinyal gecikmesi olur baglanti mevcut ise ve yine sen bilmezsin ama soyliyeyim bu cihazlarda beacon interval ozelligi var 20 ile 1000 ms arasinda secim yapilabiliyor ne oldugunu soyleyeyim googleden arama :) bu ms mili saniye ornegin 20 yaparsan 20 mili saniyede bir sinyal gonderir yani su an modeme 1 metre rj45 le bagli bilgisayardan ayni modeme ben bir kilometre uzaktan iki kat daha hizli ulasiyorum

Sayın JOKER arkadaşım. Burada herşeyi yaparım ederim, şu paraya kurarım ederim diye anlatmışsın ama; işin yasal yönünü ya hiç bilmiyor yada bildiğin halde anlatmıyorsun.

İşi teknik yönünden ele alırsak; yasa dışı yolları kullanırsak ben seni kablosuz olarak değil 150km 1500 km bağlantını yaparım.

Gelelim konunun en önemli yanı olan mevzuata...

Sen kablosuz olarak sadece 3 band kullanabilirsin.

1. 2,4000 - 2,4835 ghz arası. Burada en fazla 0,1 watt (100mw) çıkış yapmak kaydıyla her şekilde kullanabilirsin.

2. 5,1500 - 5,3500 ghz arası. Burada en fazla 0,2 watt (200mw) çıkış yapmak, hava alanlarının merkezinden en az 1 km uzakta olmak ve sadece kapalı alanda kullanmak kaydıyla her şekilde kullanabilirisn.

3. 5,4700 - 5,7250 ghz arası. Burada en fazla 1 watt (1000mw) çıkış yapmak ve açık alanlarda sabit kullanmamak kaydıyla kullanabilirsin.

Bu kurallara uyarsanda senin 150km uzakla devamlı bağlantı yapman pek mümkün görünmüyor.

Ha dersenki ben yasal olarak satılan Faturalı cihazları kullanıyorum onlar satılmasın mademki dersen, bakkalda bıçakta satılıyor ama sadece ekmek kesmek için....

Son olarakta gelelim Cezai Müeyyidelerine.

27527 Sayılı Kısa Mesafe Erişimli Telsiz Cihazları Yönetmeliğinin 8. Maddesini ihlal etmekten 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanununun 63. Maddesine göre Kuranlar ve İşletenler için ayrı ayrı Onbin güne kadar adli paza cezasına ve 6 aya kadar hapis cezasına hükmolunur.....

Ha dersenki kim anlayacak ve kim bilecek. Bilgi Teknolojileri Kurumunun her ilde konuşlandırılmış ve devamlı frekansları tarayan mobil araçları vardır. Ve yapılan kontrollerde cezai işlem uygulanan bir çok vatandaşımız bulunmaktadır.

Anliyorum dogrudur ben burda yapilip yapilamicagini soyledim yoksa alici verici lnb lerle fiyatlari biraz pahali onuda onerebilirdim 10,ghz da kamu kurulusu yasal bi engele takilicagini sanmiyorum siz burda kanununu aciklamissiniz ama korkutmak ister gibi bi anlatim yapmissiniz birde yaparim ederim derim burda yardim ayni zamanda bilgi paylasimi yapiyoruz vede cok kisi yatmaz kardesim bundan doguda ne kadar insan kacak elektirik kulaniyo devlet onlara birsey yapamiyo senin wirelessinle ugrasmaz se burda bilgi paylasimi yapmayim bilgi paylasiminda bulunan kisileride engellemeye calisiiyorsun madem bilgi paylasimi yapmiyosun bu forumda isin ne .

Forum istatistikleri

Konular
128,831
Kullanıcılar
450,923
Son üye
Ratelarus

Yeni konular

Geri