16f877 sağlıklı çalışmıyor....

butonlamı istiyorsun

Fark etmez, ben 877 nin çalışması için olmazsa olmazları anlamaya çalışıyorum. Devre buton ile olursa mantıklı olur tabi...

buraya şemasınıda eklemek istiyorum ama beceremedim özel mail atıp mail yoluyla yollayabilirim.

tamamdır gerisine sen bakarsın kolay gelsin.

proton ile 877 ile yazdığım pratikte de çalışan lcd uygulamaları elimde mevcut istersen gönderebilirim

proton ile 877 ile yazdığım pratikte de çalışan lcd uygulamaları elimde mevcut istersen gönderebilirim

Memnuniyetle kabul ederim.
hatta tam olarak çalışan tek led yakıp sönduren bir butondan oluşan bir PCB şeması da extradan yollayabilir seniz memnun olurum......

yukarıdaki adreste pratikte çalışan örnek lcd ve led yakma uygulaması mevcut kolay gelsin

yukarıdaki adreste pratikte çalışan örnek lcd ve led yakma uygulaması mevcut kolay gelsin

İlginize teşekkür ederim. Ancak benim istediğim ISIS teki şeması değil. Baskılı devre şeması arıyorum. ISIS kristaller olmasa da çalışıyor gösteriyor. Ben kristaller nereye ne şakilde bağlanmalı, ve 877 nin çalışması için olmazsa olmas olan bağlantıların açıklamasını istiyorum.
Örneğin verdiğiniz devreyi yaptığımda bir süre yanan ledin patlaması gerekecek sanırım. 5V direk geçecek ama ISIS buna bakmıyor bile.
TEŞEKKÜRLER....

Ben programsal eksiklikleri kastettiğini düşünmüştüm donanımsal olarak led önüne 100 ohm luk bir direnç koyman gerekir. 877 ile ilgili bir baskı devre çalışmam olacak hazırlayınca burada paylaşırım sanırım daha faydalı olur

Ben programsal eksiklikleri kastettiğini düşünmüştüm donanımsal olarak led önüne 100 ohm luk bir direnç koyman gerekir. 877 ile ilgili bir baskı devre çalışmam olacak hazırlayınca burada paylaşırım sanırım daha faydalı olur

Vallahi çok makbule geçer. Program olarak sıkıntım yok. ISIS te yaptığım simulaslonlar gayet iyi çalışıyor da gerçeğe uygularken otomatik baskılı devre çıkartıyorum. Onda da eksik komponentler oluyor sanırım. Dört gözle bekliyorum devre PCB sini..... TEŞEKKÜRLER...

Bu benim tasarladığım devre. Çikartabilirsen Baskılı devre şeması yollaya bilir misin?

Forum istatistikleri

Konular
129,050
Kullanıcılar
451,321
Son üye
mehmet emin sözen

Yeni konular

Geri