18,5 Kw Motor Yıldız Çalıştırılması Hakkında.

Motorunuz,bizim için özel.Yıldız çalıştırmanız gerekiyor.Bizde,18,5 kW motorlar üçgen çalıştırılacak şekilde dizayn edilmektedir.Direkt çalıştırmak için de,yıldız bağlamanız gerekir.Yıldız/üçgen yolverme
olmaz.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu motora Fazlar arası 380V şebekede yıldız/üçgen yol verilemeyeceğini, üçgen çalıştırılamayacağını bize gelen meslek lisesinde okuyan stajerler bile bilirken Elektrik Mühendisiyim diyen birisinin sorması ilginç !

Abb marka softstarter ile yıldız bağlantı yapılarak sistem çalışır duruma geldi arkadaşlar.

Bilmemek ayıp değil.Herkes herşeyi bilmek zorunda değil.
Bu motora Fazlar arası 380V şebekede yıldız/üçgen yol verilemeyeceğini, üçgen çalıştırılamayacağını bize gelen meslek lisesinde okuyan stajerler bile bilirken Elektrik Mühendisiyim diyen birisinin sorması ilginç !

bir bobınajcı olarak motor etıketını sımdı gordum 380 yıldızz baglamanız gerekıyor cunku ıcındekı sargılar bu gore uyumlu

Pekala arkadaşlar etikette 230/400 volt degerlerinde ü/y demiş 230 voltta ü nasıl baglayacağız 230 v çalıştırma durumumuz var mı?

cevabını bilmiyorum merak ettim anlatan olursa sevinirim veya elinde dökümanı olan var mıdır.

Pekala arkadaşlar etikette 230/400 volt degerlerinde ü/y demiş 230 voltta ü nasıl baglayacağız 230 v çalıştırma durumumuz var mı?

direk şebekeden güç alıyorsan yoktur.o motoru yıldız bağlayacaksın.ama mesela tek fazlı sürücü kullanıyorsun diyelim .sürücü çıkışı 3x220 V olur çoğunlukla.böyle bir durumda üçgen bağlarsın

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,018
Son üye
cihannover

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri