1cm-200cm arası mesafe ölçme sensörü

F.T.

Paylaşımcı üye
herkese iyi çalışmalar.
0-150 derece arası hareket eden bir yelpazenin hareketini ölçüp açıya dönüştürmek istiyorum.bu şekil kullanmış olduğunuz uygun sensör varmı.bu sensör datayı modbus üzerinden yollarsa daha iyi olur.herkesin fikirlerine açığım.iyi çalışmalar.

açı sansörü vinç mak com tr de var incele HIRSCHNANN marka

ahnur arkadaşım inceledim ama fiziksel yapısı sisteme uymuyor.teşekkür ediyorum.
mesafe ölçmek için başka ne tür profesyonel ürünler kullanabiliriz.
herkese iyi çalışmalar.

Lineer cetvel diye internete ara
alfaelektrik ara burada temasız açı sensörleri ve 100.metreye kadar mesafe ölcen lineer cetvel potansiyelmetreleri cok çeşitleri var incele

Amaç dönen bir malzemede açı ölçmek ise, mile bağlı bir enkoderle çok rahat yapılabilir. mesafe ölçmek isteniyorsa lazerle yapılabilir. bunun için hassasiyet,karşıdaki malzezemenin rengi ve şekli önemli.

hocam encoderle olmuyor enerji kesilip geldiğinde sistem mekaniksel olarak hareket ettirilirse enkoder sistemin hangi noktada oldugunu anlamaz.lazer mesafe ölçme sistemleride çok pahalı.ahnur arkadaşımızın dediği gibi liner manyetik pot düşünüyorum.ilginiz için teşekkür ediyorum.farklı fikir olursa yinede iyi olur.herkese iyi çalışmalar.

hocam encoderle olmuyor enerji kesilip geldiğinde sistem mekaniksel olarak hareket ettirilirse enkoder sistemin hangi noktada oldugunu anlamaz.lazer mesafe ölçme sistemleride çok pahalı.ahnur arkadaşımızın dediği gibi liner manyetik pot düşünüyorum.ilginiz için teşekkür ediyorum.farklı fikir olursa yinede iyi olur.herkese iyi çalışmalar.

absolute enkoder kulalnırsan o sorunuda aşarsın. tek turlu absolute enkoder kullanırsan bu iş tamamdır. absolute enkdoeri istersen 1000 tur çevir enerjisini kesip, enerjiyi verdiğin anda bulunduğu dereceyi bit olarak elde edersin.

hocam absolute encoderi inceledim ama fiziksel yapı olarak liner pot daha uygun olacak.hidrolik pistonla beraber çalışacagı için daha iyi olacak.ilginizden dolayı teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri