200x150 CNC Router Projem Hakkında Fikir Öneri ve Yardım

1. resimdeki aluminyumun yan panelin diğer yüzeyinde ayrıca ikinci bir rulman yatağı yok değil mi?

Özellikle FF Ve FK serisi kullandım. Bu serisi incelersen yapısal olarak ff de tek, fk çift fulman bulunmakta. O rulmanlarda montaj parçaları olan karelerin sonlarında yer alan silindir kısımdalar.

Hazır ustaları bulmuşken sorup öğrenelim .
Oklarla işaretli rulman yatağı ve tabii rulmanı ne işe yarıyor ?

Şu salgıyı almak için mi?

Hatta şöyle'de birşey buldum ama. Milde bu kadar salınım olunca vidali mildeki somun kasılmadan nasıl işlesin bilemedim.

Hımmm anladıııımm ,
Düşeyde duran ve yaklaşık 200~250 mm lik çelik mill ( en az 16mm çap - bence videodaki 20 lik gibi gözüküyor ) öyle 1000 devir önerken aciiiipp salgı yapar onu almak içinmişşş.
..de mesela 1000 devir yapsa ( dakikada ) 5mm hatve ile 250 mm yi katetmesi için olsa olsa 3 sn ...
sallansın be abüü , salllaaa.

Neden sorusunu net biçimde cevaplamadığınız sürece nasıl sorusuna geçmeyin !

videodakide tam artizz , ".. şu tarafları genelde hep bozuk olur " muş ...sevsinler
Bağlamasını bilme doğru dürüst pensin olmasın sonra ..sallanır abüü..

Doğru hele rezonansı bulsun bükülür 90 derece olur ve adamın kafasına vurdumu ikiye böler.
Torna fener mili arkasından fazla çıktığı halde özel tedbiri ( boru yatak ) kullanmadığı için ince milin adam öldürdüğü çoktur.
Aman dikkat.

Aslında soruma net cevap alabilse idim yukarıdakinin de görevini soracaktım ama işte nasip .. neyse..

Yaaa peki neden 4 tane araba kullanılır 3 tane kullansak yani mesela.. hukuki durumu nedir ?

Son düzenleme:
Zaten bu BF serisi tek bilyalıymış. Yanlış bilmişim yani.

Sol Üst - Boş
Sol Alt - Sağ Alt

şeklinde 3 tane araba dizilse CNC yatay olarak işleme yaparken yanal güç dedikleri hadiseden dolayı komple spindle mount'u oynamaz mı?

Gerçi 3 araba bar. Soldaki arabalar bunu sabitler. Ama aynı zamanda CNC ileri doğru eksen hareketi yaparsa... Yani tezgah üzerinde çapraz hareket ederek işleme yapıldığında veya başka bir eksen ekleyip spindle açılı olarak kullanıldığında sorun mu olur?

Son düzenleme:
..Ama aynı zamanda CNC ileri doğru eksen hareketi yaparsa...
eee ...
sipindlenin gövdesi yamulur burulur hatta ayakları düzlemden kaçar ve tabii bağlı olduğu en az 15 lik tabla burulur ... hımmm yok canım değmez altı üstü bir araba varsın 4 olsun..

Abüüü sizin spindle de kullandığınız kalemler kaçlık ?
Yok hani ileri hamle ettiğinde "mount" yamultabildiğine göre... helalll..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…