200x150 CNC Router Projem Hakkında Fikir Öneri ve Yardım

öyle çizdim zaten. Yalnız yanları 20mm aluminyum olarak çizdim olur herhalde.

10mm saç yerine 5mm kutu yapsak ?
Köprü için en kötüsü bir ayak sabit iken diğeri tarafından hareket yönünde olası en büyük kuvvetin uygulanması ( tek taraftan tahrik durumunda )
Buna karşı koyacak yapı ?

Daha az malzeme ile daha sağlam yapı ?
Olası kuvvetler yönünde daha uygun yapı hani derler ya kılıcına..

Y boyunca pasoda iken köprünün sağa ya da sola yatmaması için yapı ?
Her halde 10 mm saç hiç esnemez denemez ?

Bizim gariban oyuncaklarımızdan ne kadar hassasiyet beklememiz öncelikli tespitimiz olmalı.
Sonra ne ile ne kadar zamanda ne işleyeceğiz bunu cevaplamak lazım.

Geometri bilgisi önemli.
İlk sayfadaki ilk resimlerdeki köprü tasarımı yüksekliğin akıllıca düzenlenmesi dikkate değer !

Şimdi fazla telaş etmeden sabırla ve zamanla tasarımı yapmalıyız ve bu sayede yapım aşamasında kolayca hızlıca ilerleriz.
Bu gün çizdiğimize yarın öbürsü gün baktığımızda komik bulabiliriz eksik görebiliriz.
Kendimize zaman tanımalıyız.
Bu arada kullanacağımız programları da öğrenmiş oluruz.

Geçen gün mafsallar ve açılar ile ilgili dolaşırken şuna rastladım.

http://www.almankurdu.eu/von-belize...lmanya-2014-seyahat-görüntüleri.html?start=42

---

Boş gezenin boş kahyası mı ki acep o.
Bidilikleri servise veriyorlar gezmeye fırsatları olmuyor

Son düzenleme:
@Blitzkrieg hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim çalışmanız çok mükemel olmuş tebrik ederim adeta benim hayalini kurduğum makineyi yapıyorsunuz

benim planladığım ölçüler biraz daha büyük olacağı için maliyeti düşürmek için sadece köprü kısmında 180X90 ağır sigma profil kullanmayı düşünüyorum. sigma profil kullanmazsam 8-9bin lira sigma kullanırsam 10bin tlyi buluyor.

resimdeki gibi yapıp daha az sigma kullanip köprü ayagı maliyetinide ortadan kaldırmak istiyorum

Ekli dosyalar

• 0.jpg
    24 KB · Görüntüleme: 65
Köşelerdeki feeder - bayrak - destek lere de ihtiyacın yok .

Köşelerdeki feeder - bayrak - destek lere de ihtiyacın yok .
bunu yapan arkadaş o şekilde tasarlamış ama benim yapacağımın son derece sade olması gerekiyor.
bide iş yerinin kapısından girebilmesi için şaseyi montedilebilir olarak alt ve üst olarak iki parça yaptırmam gerekecek galiba.

Son düzenleme:

Köprü için düşünebileceğin tasarımlar.

90x180
90x90

@Blitzkrieg bunlardan hangisi daha avantajlı olur rayların yerleşimi sağdakinde ve soldakinde ne fark oluşturur

Ekli dosyalar

• 123.JPG
    45 KB · Görüntüleme: 32
Valla tasarımlar bana ait değil. Doğuş Kalıp'ın hazır modülleri bunlar. Ben tasarımımı ve malzeme sparişlerimi verdikten sonra fark ettim .
Açıkçası bence dik olarak 180x90 aynısı yapardım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…