22 Kw 3 faz asenkron motor kablo seçimi.

Çapına göre seçilen onlarmı ? 22 kw için-
de kullanılabiliyormu onlar ?
Motorun kw değeri fark etmiyor, önemli olan amper, değeri kablo seçiminde

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Amper'i ne kadar yüksek ise kablo kalınlığıda ona göre kalın olmalı, mesela araba akülerine takılan kablo kalınlıkları a baktınızmı hiç? Ne kadar kalın değilmi? Veya hiç kaynak makinesinin kablo kalınlıklarına baktınızmı? Ne kadar kalınlar değilmi? O kablolar yüksek amper'i kaldırabilsinler diye kalın olanlardan, ve bakır olanlardan seçiliyor,
Bakın ben volt'undan bahsetmiyorum, amper diyorum bu önemli bir ayrıntıdır, volt ne kadar yüksek olursa olsun ince kablolar iş görür, ama amper yüksek olduğunda ince kablolar hemen ısınıp yanarlar, Allah muhafaza yangın çıkarmaları işten bile değil
Hesapların çap!a göremi, kesit'e göremi. Hesaplama standartı, verilen bütün listeler kesite göre biliyorum. Teyit etmek ögrenmek için soruyorum.

Motorun kw değeri fark etmiyor, önemli olan amper, değeri kablo seçiminde
Gerilim düşümü hesabı da olması gerekmiyor mu? Ampere göre ise örneğin 50 A akım çeken bir motor 10 metrede mesafede ise de aynı kablo 200 metre mesafede ise de aynı kablo sizin düşüncenize göre

Gerilim düşümü hesabı da olması gerekmiyor mu? Ampere göre ise örneğin 50 A akım çeken bir motor 10 metrede mesafede ise de aynı kablo 200 metre mesafede ise de aynı kablo sizin düşüncenize göre
Evet kablonun uzunluğuna göre o hesap tabiki yapılır ama,
Kişinin istediği bilgi 2 metrelik kablo için, gerilim düşümü hesabının çok ayrıntılarını bilmiyorum, normalde kullandığım işler için kaba hesap yaptım,
2 metrelik kabloda da böyle ayrıntılı hesaplara gerek olduğunu sanmıyorum,
Sen yine kablo kesimi gerilim düşümü hesaplarını yap,
Ben kaba bilgi verdim, ihtiyacı kadar,

Evet kablonun uzunluğuna göre o hesap tabiki yapılır ama,
Kişinin istediği bilgi 2 metrelik kablo için, gerilim düşümü hesabının çok ayrıntılarını bilmiyorum, normalde kullandığım işler için kaba hesap yaptım,
2 metrelik kabloda da böyle ayrıntılı hesaplara gerek olduğunu sanmıyorum,
Sen yine kablo kesimi gerilim düşümü hesaplarını yap,
Ben kaba bilgi verdim, ihtiyacı kadar,
Değerli üstadların ilk mesajınızda dikkatinizi çekmeye çalıştıkları konu "3.5mm2 kablo var mı?" şeklinde idi.
Aslinda ben konuyu acan kişinin hayatta olup olmadığını merak ettim. 2014 yilinda açılmış...

Değerli üstadların ilk mesajınızda dikkatinizi çekmeye çalıştıkları konu "3.5mm2 kablo var mı?" şeklinde idi.
Aslinda ben konuyu acan kişinin hayatta olup olmadığını merak ettim. 2014 yilinda açılmış...
Vay anasını, hiç tarihe bakmadım, anasayfamda görünce direk yazdım

Başka ? Soruların cevabı ?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,325
Kullanıcılar
451,772
Son üye
QFaruk

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler