220 v çıkışlı ınverter sorusu ?

sanatkar

Üye
SN .FORUM ÜYELERİ
yapılması (kesin olmamakla beraber)sözkonusu motor kumanda panosunun özelliği şu şekildedir

yapılacak pano Şebeke gerilimi faz-faz arası gerilim 220 V AC olan bir ülkeye ihraç edilecektir

panodaki tüm malzemeler işe uygun araştırılıp malzeme listesinin hazırlandığını

ve panoyu yükte test etmek için 220 v a göre yapılmış motorumuzunda hazır
olduğunu varsayalım (motor 5,5 kw yada 7,5 kw farzedelim)

şebekeden panoya faz faz arası 220 V AC gerilim test için en pratik şekilde nasıl sağlarız ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
380v/220v (fazlar arası) trafo kullanabilirsin.

sn acilstop
motoru 7,5 kw farzettiğimizde bu değerde motoru boşta bile olsa çalıştırabilecek trafo muhtemelen devasa büyüklükte olacaktır.bu teklif aşamasındaki iş olsa bile belki aynı tarz bir iş 2 yıl belkide 5 yıl sonra gelecektir böyle bir trafo sardırıp kenara kaldırmak pahalı olur diye düşünüyorum daha ekonomik pratik öneriniz yada önerileri olacak arkadaşlar lütfen yazsın (bir direnç kulanarak olamazmı mesela)

sorun sadece motoro 220 volt uygulamaksa. yıldız bağlantıdan faydalanabilirsin.220/380 v luk motor ise elinizdeki

Güzel kardeşim,motorların 2,2kW üstündeyseler kesinlikle trafo kullanman gerekiyor fazlar arası 200-220V.Veya 3 fazlı ayarlı voltaj regulatörü.
Kolay gelsin

380/220 (fazlar arası) özel trafo eski çalıştığım yerde 4kw'lık motor için kullanmıştık.Trafo ebat tahmininizde size katılıyorum,panoda oldukça yer kaplıyordu.Umarım sorunuzu başka yolla çözer ve bizimle paylaşırsınız.Saygılarımla

380/220 (fazlar arası) özel trafo eski çalıştığım yerde 4kw'lık motor için kullanmıştık.Trafo ebat tahmininizde size katılıyorum,panoda oldukça yer kaplıyordu.Umarım sorunuzu başka yolla çözer ve bizimle paylaşırsınız.Saygılarımla

sn acilstop
henüz bu problem değil yazdığım gibi henüz iş olmuş değil ama kafama takıldı belirttiğim kısmı

yarın trafocumuzla görüşüp net ölçüsünü isteyeceğim
işte anlaşma sağlanırda yaparsak sürücüden şebeke giriş voltajını ayarlayamazsam(sürücüyüde müşteri yollayacak .ne marka model bakacaz iş olursa)herhalde trafo olcak veya daha eksantrik radikal bir fikir çözüm olursa mutlaka yazarım konuya teşekkürler

benim bildiğim kadarı ile faz-faz 220 V arası kullanabilmen için bağlıyacağın yük büyüklüğüne göre trafodan başka bir alternatif düşünemiyorum.Şöyle bir şey olabilirmi acaba:?
2 adet 380/220 V trafo kullanılacak.Bu trafolardan bir tanesi primeri R-S fazlarından diğeri ise S-T fazlarından beslense çıkışları da nötr uçları köprülenip faz çıkışları arasında 120 derecelik açı oluşup ayrı fazlar olarak kullanılabilirmi acaba:?
380/220 V yüksek güçte tek bir trafo yerine 380/220 V toplam yükü karşılayabilecek 2 adet trafo:? Yani tek bir 18.5 yada 20 KVA trafo yerine 10 KVA lık 2 adet trafo belkide regülatör.Bunları eğer iş olmazsa servo motor beslemelerinde de kullanabilirsin.Sadece bir fikir.

arkadaşlar trafo imalatcısı abimizi aradım bu yükü karşılayacak trafo takriben 40x40x30 cm civarlarında olur imiş bekliyoruz hele bir iş olsun bir hal çaresine bakarız

7,5kw 3X220V ac ile çalışacaksa sistem sistem yüklü ise ne ise 3X400V /3X230V trafo ile deneyebilirsin yada yük yoksa 1faz/3Faz 3kw bi inverter çıkışından 3x230V alabilirsin sadece 220v da motor yükü çalıştırmak istiyorsan trafo deneme için gideceği yerde şebeke 220 zaten yalnız inverter kullanacaksan 3x220 girişli 5,5 yada 7,5 inverter uzak doğu araştırman gerekli türkiyede bildiğim kadarıyla 3kw kadar 3x220V 4Kw üstü 3X400V dur inveryterlerin sadece uzakdoğuda şebeke 110 / 3X220 olduğundan inverter seçiminde bu kriteri atlamayın

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,053
Kullanıcılar
451,325
Son üye
mincan

Yeni konular

Geri