220 v Led Projektör

_weron_

Üye
220v led projektör ler var elimizde ama sürekli patlıyor ledler 2 ay dayanmıyor.Kaliteli Led ariyoruz yardımcı olur musunuz.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ledlerin arızalanma nedeni ;

1- Ledlere datasheetinde yazandan yuksek ya akım yada gerilim veriyor olabilirsiniz.
2- Armatürünüz iyi soğumuyordur ısınan ledler ömründen yiyordur.

Aldığımız ürünler bu tip driver siz direk 220 elektrik.

@serkan_48 Sana yardımcı olayım Konu sahibi kızmazsa.
220V ile çalışan bir aygıt 2 ay çalışabiliyorsa gerilimde hata yoktur.
Konu gelişimini incelediğimizde sorun tek bir olasılık üzerine yoğunlaşıyor. SOĞUTMA
Bu tür yüksek güçlü cihazların ısıl kayıpları da mutlaka vardır ve belli oranda büyük denilebilir.
Teknik veriler verilmemiş olduğu halde bir tahminle yola çıkarsak, böyle bir projektör için oldukça büyük soğutucu kullanmak gereklidir.
(Bu konuda açıklayıcı bir bilgi veya resim verilmemiştir.)
Bir diğer ihtimali de düşünürsek ürünlerin ADİ sınıfta olmalarıdır. Ancak çok adi sınıfta olsalar da en azından 1 sene çalışmalıydılar.
Ne dersiniz?

Ya ben hic ac 220 volta baglanabilen led gormedim.

Bu normal mi?

Ledler dc voltajla calismiyormu?

Akim sinirlama ile surulmesi gerekmiyor mu?

Tamam led bir diyottur ac voltajda da isima yayacaktır ama allaha emanetmi calisacaktir yada teknoloji o kadar ilerledide butun bu koruma devreleri ledin icinemi yerlestirildi?

Ben hala ledin datasheet sayfasini gormek ve calisma verilerini okumak istiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…