220 volt ile calısa akkor flamanli lambayi muzige duyarli yapmak?

Merhabalar;
Devredeki her bir potun orta bacağını ve herhangi bir yanındaki bacağını kısa devre yaptınız mı ?
Galiba yaptim 100 nf kondansator patladi.
Bu devre benim icin cok onemli ama calistiramiyorum bendeki semada bt136 vardi ama bana 137 verdiler farklimi..
Birde yardimci olan arkadasa cok tesekkurler
Konuyu bilen bir arkadas anlata bilirmi simdiden cok tesekkurler
Üzerinden yıllar geçti ama benzer bir devre, birde buna göre yapın isterseniz. Özellikle nokta ile işaretlenmiş olanları birleştiriniz.

Birde BT136 ile BT137 nin RMS akımı iki kat farklı, tam anlamını bilmiyorum ama ondan da kaynaklanabilir. Üstadlar farkı bize anlatır konunuzu görürlerse.
Cok naziksiniz tesekkurler deniyecegim
nokta konmadıkça üzerinden atlama olur eğer birleştirirsen trao kısa devre olur çalışmaz.
Cok tesekkurler yani nokta yoksa baglanti yapmiyacagiz
Bu devreyi calistirirsam dunyalar benim olacak.....

Son düzenleme:
Merhabalar;
Devredeki her bir potun orta bacağını ve herhangi bir yanındaki bacağını kısa devre yaptınız mı ?
Sizin için 28-29 yıl önceki lise kitabımdan çektim bu resmi. Ve bağlantı noktalarını özellikle belirledim. Ben triac olarak BT151 kullanmışım o zamanlar.

Ekli dosyalar

• Ses Işık.jpg
    Ses Işık.jpg
    145.3 KB · Görüntüleme: 16
Sizin için 28-29 yıl önceki lise kitabımdan çektim bu resmi. Ve bağlantı noktalarını özellikle belirledim. Ben triac olarak BT151 kullanmışım o zamanlar.
Cok Naziksiniz Herkese cok tesekkurler bunu deniyecegim bugun insallah calisir..trafo olarak 220 12 volt zil trafosu kullanacagim..sekonder..12 volt/4va ..ıp 20 yaziyor..
Umarim dogrudur..

Trafo konusuna bir şey diyemem, hatırladığım kadarıyla o zamanlar ben şu kanarya zillerin içinde minicik ses trafoları olurdu, ondan kullanmıştım.

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri