220v 50 hz ac motor devir ayarı

Merhaba resimde ki motordan var elimde. Kombilerin baca fanı. Ben buna triyak ile devir ayarı yaptırmaya çalışıyorum ama yapamıyorum. %40 ile %60 arası güzel dönüyor ama %70 80 90 hatta 99 da bile saçmalıyor frene bile geçiyor. Bu motor ne tip bir motor ve ben buna nasıl ayar yapabilirim? Kendi projemde kullanacağım.
1653935488232.png

Merhaba resimde ki motordan var elimde. Kombilerin baca fanı. Ben buna triyak ile devir ayarı yaptırmaya çalışıyorum ama yapamıyorum. %40 ile %60 arası güzel dönüyor ama %70 80 90 hatta 99 da bile saçmalıyor frene bile geçiyor. Bu motor ne tip bir motor ve ben buna nasıl ayar yapabilirim? Kendi projemde kullanacağım. Ekli dosyayı görüntüle 88062

gölge kutuplu motor

Peki ustam bunun kontrolünü frekans değiştirerek mi yapmam gerekiyor ?? Dimmer devresi işe yaramadı. Frekans değişimi hakkında ise hiç çalışmam olmadı. Örnek uygulama var mi hiç?

Peki ustam bunun kontrolünü frekans değiştirerek mi yapmam gerekiyor ?? Dimmer devresi işe yaramadı. Frekans değişimi hakkında ise hiç çalışmam olmadı. Örnek uygulama var mi hiç?

çok bilgim yok ama frekans ayarıyla pek mümkün değil. uygun bi dimmer işinizi görebilir. tabi dimmerin bütün ayar aralığını kullanmayı beklememeniz gerekiyor. dimmer tasarlarken veya hazır alacaksanız motor gücünü mutlaka dikkate alın. bu motorların verimi yüksek değil oyle aman aman bi beklentiye de girmeyin derim.

Merhaba resimde ki motordan var elimde. Kombilerin baca fanı. Ben buna triyak ile devir ayarı yaptırmaya çalışıyorum ama yapamıyorum. %40 ile %60 arası güzel dönüyor ama %70 80 90 hatta 99 da bile saçmalıyor frene bile geçiyor. Bu motor ne tip bir motor ve ben buna nasıl ayar yapabilirim? Kendi projemde kullanacağım. Ekli dosyayı görüntüle 88062
Kullandığınız dimmerin ve Motorun gücü kaç Watt? .

Forum istatistikleri

Konular
128,901
Kullanıcılar
451,049
Son üye
storiesig

Yeni konular

Geri