220v nasıl 380v çevrilebilir

aırface

Üye
mrh.220vbir tekne jenrtörümüzvar ve teknede çalıştırmamız gereken 380v kılima var sizce böyle birşey varmı varsa nasıl çalışıyo

Ben otomasyon panolarında ve soğutma sistemlerinde bir çok klima gördüm ama 380V ile çalışanlarına hiç rastlamadım. Klima dediğiniz olay Freon 12 ya da R134a gazlarının basınç oluşturucu, fan, ve çeşitli parçalar yardımıyla soğutulup, borular içerisinden geçirilerek soğuk havanın ve nemin yine bir fan yardımıyla ortama aktarılması mantığına dayanır. Bu parçalar genelde küçük güçte olduğundan dolayı 380V gerekmez bence. Ama 380V olsa bile her bir faz belirli bir bölgeyi beslemek durumundadır, ya da 3 fazla yalnızca motor, fan kompresör gibi parçalar besleniyor olabilir, bunu da elektrikten iyi anlayan biri ufak modifikasyonlarla ya da hurda parça değişiklikleri ile tek faza çevirebilir. Etiket değerlerini ya da marka model belirtir iseniz daha yardımcı olunabilir.

bilgi 380 voltuk kilima piyasada yok arkadasım bilgine .....

benim bildigim kadarıyla 380 volt klimalar yüksek sogutma kapasitesi isteyenyerlerde kullanılıyor
380 voltla çalışan kilima yok diye birşey tanımıyorum elektrikte olmaz olmaz yok herşey var nitekim biz şuan 7 adet 380 volt çalışanı var herbirinin motoru 11 kw ile 55 kw arasında degişen komprosörleri var

bilgi 380 voltuk kilima piyasada yok arkadasım bilgine .....

Salon tipi klimaların (42.000 BTU ve üzeri) dış ünitlerinin çoğu 3 faze ve 380 volt ile çalışıyor.

Arkadaşın sorusuna gelince;

Piyasadan 220 - 380 inverter satın alacaksınız. Yalnız klimanın gücünü de yoksayamazsınız. Klimanın sarfettiği güce göre bir inverter alacasınız yani.

Ayrıca bu inverterin fiyatı da tuzlu olur, o sürpriz olmasın. Ya da tekneye bir 3 faze jeneratör alacaksınız seçim sizin.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,050
Kullanıcılar
451,320
Son üye
agurpinar

Yeni konular

Geri