24 V Dc Motor Sürücü Devresi

haqancelik

Üye
arkadaşlar şu anda yapmakta oldugum mobilrobot projemde kullacagım motor için hazır bir motor sürücü entegresi aradım ama bulamadım bi kaç tane buldum yalnız max zorlanma amperleri düşük geldi bana bu motora göre bi entegre önerebilirmisiniz

* 24V'luk 10 watt gücündedirler.
* 24V'da 100ma akım çekerler, zorlanma akımları 6 ampere varabilmektedir.
* 150 RPM hıza sahiptir.
* Dişli kutusu çelik dişlili, çelik gövdeli, planet dişli sistemidir. Yüksek dayanımlıdır.
* Devamlı çalışma torku 60,75 Ncm'dir.
* Zorlanma torku 245Ncm'dir.
* Dişli kutusu ve motor kısmının çapı 32mm'dir.
* Motorun uzunluğu uçtan uça 138mm'dir.
Şimdiden herkese teşekkürler
ayrıca kusura bakmayın yeni farkettim konuyu yanlış başlıkta açmışım

L298 kullanabilirsiniz, fazla fazla işinizi görecektir. 6 A zorlanma akımını dert etmeyin, bu zaten kısadevre demektir, 1-2 A'lik bir sigorta kullanabilirsiniz.

peki başka bi entegre yokmu çünkü bu aracın agırlıgı neredeyse 8-10 kg arası olcak ve arazi de gitmesi gereki r buda bildigim kadarı ile motorları zorlıcak + paletinde etkisi olcak vs... yani sürekli sigortayı patlatıp durursa iyi olmaz gibime geliyo

Boşta 100mA çeken motor için 6 A çok ciddi bir akım. Bence yükte(fakat hala dönerken) bu motorun akımı 1 Amperi geçemez, zaten birkaç saniyeliğine 6 Amper geçse bir daha o motordan hayır gelmez diye düşünüyorum.
Ayrıca, "Devamlı çalışma torku 60,75 Ncm" ise, bahsettiğin yükü hareket ettirmesi zor gibi geldi bana. Motoru düzeneğe bağlayıp hiç denedin mi? Birden fazla mı motor kullanacaksın?

Forum istatistikleri

Konular
129,459
Kullanıcılar
452,016
Son üye
kartalerdal67

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri