24vdc sensör bağlantısı

Tamam bende onu diyorum zaten şu bildiğimiz anahtarlar yok mu? Onlar gibi çalışır işte Kahverengi kabloya +24V verirsin mavi kablodan metale değdiği zaman +24V alırsın. Sen normal switchlerin iki ucuna + ve - mi bağlıyorsun?

Farklı bişi mi söyledim?

sayın hacam bu konuda ben size katılmıyorum. normal mekanik swiçlerde ve normal anahtarlarda voltaj önemli değildir, önemli olan taşıyabilieceği akımdır. ama burada 24 vdc söz konusu. ve sürek avcısının dediğine bakılırsa swicin üzerinde yanan bir let varmış. biz bunu normal anahtar niyetine kullanırsak ve üzerinden (-) geçirdiğimizi düşünürsek led yanarmı ?

sayın arakdaşım şu sensörün adını veya üzerindeki bağlantı şeklini yollarmısın fotoğrafını çekermisin

Sensörün marka ve ürün kodunu verirsen ürün kataloklarından direk özelliklerine daha çabuk ulaşabiliriz.

senin dediğin fotosel galiba..pardon yanlış oldu önemsemeyin ;)

Son düzenleme:
biz o dediğiniz siviçten işletmemizde kullanıyoruz metali görmediğinde ışığı yanar ve - yani mavi uçtan çıkış verir gördüğünde ışığı söner ve - yani mavi uçtan çıkışı keser.Yani pnp siviç ama mavi uç normalde kapalıdır..

Forum istatistikleri

Konular
129,165
Kullanıcılar
451,516
Son üye
SERDAR ASLAN

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri