25 amper sigorta

Ana panodan yeni bi hat cekerseniz olur veya ayri linyedrn beslenen bir pirizede takabilir siniz ancak linyelerin bagli oldugu sigortalar ayri olmalidir ufolara gelince olarin gucu 2000 wat civarinda olmasi lazimdiye tahmin ediyorum 2000 wat bir ufo 9 amp guc ceker hattan 2 tane si 18 amper eder zaten bu guce 3 luk kablo anca dayanir e bide isiticilar var kablo yanar mevcur sigorta gorevini yapiyor kabloyu ve sebekeyi koruyor ufolari baska bi hatta baglayin sorun cozulur

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bir cozum daha var orsya 6 crnr kablo takin ana panodaki barellere kadar sigortalari 63 amp yapin sikinti kalmaz ancar crnr kablo metresi pahalidir

Crnr kablo restans yukleri icin ozel uretilmis bir kablodur 400 dereceye kadar yanmaz ozelligi vardir

Tesisattaki mevcut kablonuzu kastettim ttr kablomu tek damar kablomu ikisidede bakir kullanilir iletken olarak crnr kablo ise kurom ve nikel alasimlarindan yapilir disinda 400 derece isiya dayanikli camelyaf kaplamasi vardir oldukca saglambir reziztans guc iletim kablosudur yuksek akimlardan olusan isidan yanmaz komure donusmez bu kablo bakir kablonun kulanilamadigi yerlerde alternatif olarak kullanilir ancak sahtesi cok var piyasada guvenilir biryerden alinilirsa sizi mahcup etmez

Ben bakır kablonun kullanılmadığı ya da kesitinin düşük kaldığı yerlerde cr-ni kablo diye bir kablo kullanıldığını ne görmüş ne de duymuş değilim ; bu konuda profosyonel bir uygulama da bulunmuş bir arkadaş varsa ve paylaşımda bulunursa memnun olurum. Eğer ki bahsedilen kablo bu ise
http://www.elimko.com.tr/files/kompanzasyonkablo.pdf çok yanlış bir uygulama bence.

Hayir bu kablo deyil bunlar normal kablo cesitleri ben uygulamasini yaptim makine tesisatinda 8 senedirde problem cikarmadi halende calismaktadir zaten bu kablolar resiztans hatlari icin kulanilir arkadas in hatinda cok sayida isitici rezistan oldugu icin oneride bulundum normal normal bi kablo ile ayni islemi goruyor tek fark bu cok dayanikli

Crnr kablo restans yukleri icin ozel uretilmis bir kablodur 400 dereceye kadar yanmaz ozelligi vardir
Bahsi geçen kablo yüksek ortam ısısına karşı dayanıklı kablodur.Yüksek akıma karşı malesef dayanıklılık özelliği yoktur.(Cam elyaf veya silikon izoleli nikel kaplı kablo.)

Forum istatistikleri

Konular
129,552
Kullanıcılar
452,174
Son üye
ibrahimgrby

Yeni konular

Geri