250w civalı ampül yerine 150w yb sodyum buharlı nasıl olur ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadaslar yorumlarinizi okudum ledle ilgili kisimlarda peki ledli armaturlerde 220v ile calisan ledlerin ariza yapma olasilgi buyuk cunku led sodyum ve civa gibi sicak degil soguk isiktir ampulde gordugunuz olay akim olayidir en saglik yolu ise trafolu sisten kullanilmasidir ayricca han arkadas dedi bilmiyorum 70w son-t ampulu nasil oluyorda 250w sodyum isik siddetiyle ayni oluo anlamis degilim nerdeyse lumen farki iki kat biraz sacma geldi bana

Peki arkadasim ledli armaturler su anda ic aydinlatma amaciyla kullaniliyor kesinlikle dis aydinlatmada sodyum yada metalin isik seviyesini veremez power led diyorsunuz ama onlarinda asla boyle bir seviye olayi olamaz biliyorum cunku satisini yapiyorum ilerki zamanlarda belki ama su anda dis aydinlatmada ledi tavsiye etmem bircok teknik nedeni var ma uzun yqazarsam bitmez bide 70wson-t amp nasil oluyorda 250w c.b ampulun veridgi isik miktarini verebiliyor anlamis degilim kullanilan reflektor genis aciliysa belki yaklasabilir ama sanmiyorum neyse saygilar

sayın donence

katalog verilerine bakarsan 250w civa buharlı ampülün ışık şiddetinin 12000 lümen, 150w sodyum buharlı ampülün ışık şiddeti 18000 lümendir. aradaki fark civa buharlının beyaz, sodyum bharlının sarı ışık vermesidir. bu konuda araştırma yaparsan sodyum buharlı lambaların daha ekonomik olduğunu göreceksin. ama dış aydınlatmaalr için kullanılır....

EVET SAYIN VOLCANOOS ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ SARI RENKLİ YANAN LAMBALARIN BEYAZ IŞIĞA GÖRE ÇEVREYİ AYDINLATMASI DAHA FAZLA 250W VEYA OSRAM'IN 210W OLANI VAR 250W BALASTLA ÇALIŞIYOR IŞIĞI Bİ HARİKA

Sadece büyük harf kullanarak mesaj yazmayınız ve konu açmayınız. Tekrarında mesajınız silinecektir.

Düzenleme: Roboelektronik

Forum Kurallarını Okuyunuz.

peki arkadaşlar son-t demi ateşleyici gerekli son-h tamı birde sodyumlu lambanın civalı ile balanstı aynı mı acaba

selam arkadaşım :
sorununa çözüm led-fly marka ampuller armatürünü değiştirmeden e-27 veya e-40 duylarda istediğin gibi kullana biliyorsun,Üstelik gün ışığından soğuk beyaza kadar rengi sen belirliyorsun. Sox ampullerin ışık geri verimi çok düşüktür çok kötü bir aydınlanma sağlar ve kamera görünrüsü vermez

Son düzenleme:
selam arkadaşım :
sorununa çözüm led-fly marka ampuller armatürünü değiştirmeden e-27 veya e-40 duylarda istediğin gibi kullana biliyorsun,Üstelik gün ışığından soğuk beyaza kadar rengi sen belirliyorsun. Sox ampullerin ışık geri verimi çok düşüktür çok kötü bir aydınlanma sağlar ve kamera görünrüsü vermez

pardon link vermeyi unutmuşum firmanın site bilgisi aşağıdadır:

Sitenize Hoşgeldiniz

led aydınlatma üzerine çalışan bir firmayız.5 yıl garantili tse ve ıso belgeli ürünler sunmaktayız.led aydınlatma ile ilgili benle irtibata geç[email protected]

Forum istatistikleri

Konular
129,067
Kullanıcılar
451,347
Son üye
mrosleon

Yeni konular

Geri