125 ms yıldız/üçgen felsefesine ters.asgari 6-8 saniye olmalı.Kontaktör ataletini yenemediği için,fazların
karşılaşması nedeniyle bu durum ortaya çıkabilir.Devre şemasının doğru uygulandığından ve kontaktör
kontaklarının sağlam olduğundan emin iseniz,zamanı artırdığınızda ,sorun gitmiş olması gerekir.Fan ka-
rakteristikli yolverme için,Edremit arkadaşımın yorumu oldukça makul.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
by teymen ' Alıntı:
125ms sadece yıldızdan üçgene geçerken bekleme süresi

yani 125ms sonra üçgene geçmiyo yaklaşık olarak 10sn yıldız sonrasında 125ms bekleme ve üçgen olarak ayarladım

ama yarın ilk iş olarak bekleme süresini de 250
ms yeye çıkarıp denicem şuan için motoru Altivarl48 ile çalıştırdım fakat ben genede sorunu bulup bu vesile ile aynı arızayla karşılaşacak arkadaşlar içinde tecrübe olmasını istedim

bence senin kumanda ve güç devresinde bi sorun olduğunu sanmıyorumm sorun büyük ihtimalle motor içindeki sarım yanlışlığından ibaret motorun içindeki sargıların ölçümlerini yapıp olması gerektiği gibi bağlarsan sorunun çözülecektir.

hocam klemensler normal mi bağlanmış?glenberg02 arkadaşım demek istediğin bu ise aynı cevabı verdiğimden dolayı kusura bakma.
hani motor klemenslerinde malum bir çapraz bağlama vardır.1. sargı uçları u - x, 2. sargı uçları v y,3. sargı uçları z-w dersek klemenste u nun karşısına z,v nin karşısına x,w nun karşısına y gelmelidir.eğer bu yanlış yapılmışsa yıldızda sorun olmaz.çünkü her halukarda üç klemensi kısadevre ediyorsun.Ama üçgende aynı bobinin ucuna iki faz veriyor olabilirsin.Çizim işini beceremediğimden çizip anlatamıyorum.Umarım anlatabilmişimdir.

yok dostum özelliklede kontol ettim ama yok herşey normal fakat üçgene geçme esnasında patlamayla birlikte sigortalar atıyo sonuç olarak hala değişiklik yok motor şuan Altivar 48 ile birlikte çalışıyo artık

bulamadım demekten sıkılıyorum ama yapacak bişiy yok tek şüphelendiğim kontaktör dicem ama ondan bile olacağını sanmıyorum 3TF 45 kullandım

olmadı şimdi :) kontaktörü kontrol ettim ve başka motor bağladım demiştiniz ama:)
ya anladığım kadarıyla tecrübeli bir arkadaşsınız.Bu yüzden yapışık kontak var mı diye sormayayım değil mi?
peki altivar 380 girişli mi?yani motoru yıldız mı bağladınız üçgen mi?

sor tabi ne demek belli mi olur gözden çakan birşeyler vardır elbet ama bu kez yok sanırım

evet Altivar48 380v girişli motor ise üçgen bağlı bu kadar büyük motoru yıldız çalıştırmak çok sorun olur

Hoca benimde bazı tecrübelerim oldu bu konu ile ilgili ilk önce şunu sorayım,
Fan radyal tip egzost ahavası fanımı?
Hücre içi fanı ise Hücrenin giriş çıkış klapeleri sonuna kadar açıkmı ?sistemde filtere varmı ?
motor tipi? ( Ex, Water proof ... )
bunların bilgilerini verebilirsen yardımcı olmaya çalışırım
msjnı bekliyorum

dostum motor markası gamak ve salyangoz tipi bi fan kalpe yok yani kısaca emip basıyo sorun ise üçgene geçerken çıkıyo yani motor yıldız da tamamen normal üçgende sapıtıyo

Salyangoz tipi fan direkt motor ile mi sürülüyor yoksa arada kayış veya kaplin gibibir malzeme varmı ?
daha doğrusu motor ile fan arasında uzun boşluk yapacak malzeme varmı ?
ve bu sistemi kullanma amacın toz emmekmidir ?

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri