3. El Yapımı CNC Makinem (Fotoğraflı ve Videolu)

Biraz bold olmuş ama gayet güzel bence 0.1mm denedin mi? tek seferde mi yazdın ? güzel hizalanmış tabla ki her yerde eşit harf kalınlıkları. Tebrikler ;)

bold olmasının sebebi 30 derece uç ve ucun en uç kısmı 0.4mm kalınlıkta olması

gelecek uçlar 15 derece 0.1mm olacak onları bekliyorum hala

hımm boya kazıdığın için mi olmuyo acaba, yoksa 30 derece gayet dar bi açı, ben de aldım bi tane 30 derece 0.3mm uç bakiyim ben de bi deniyim boya kazımayı uygun bi zamanda, hiç denemedim daha önce.

bakalım ben ne zaman başlıycam şu Cockpite, CNC ye daldık asıl amacı unuttuk :D

mutlaka dene en yakın zamanda.. benim asıl amacım zaten biliyosun paneller kesip boyanmış panelin üstüne yazı kazımak.. çok denedim. en güzel uç 15 derece 0.1mm uç kalınlığı olan. ama onlarda çabuk köreliyo bence. ya da tam hız ve rpm olayını beceremediğimizden uçu mahvettim.
8 inde hongkong dan yola çıkan uçlar neden hala gelmez ?? richontools dan söyledim adam biraz daha bekle dedi hala bekliyorum

allah allah 8inde çıkan postanın çoktan gelmesi lazımdı takip numarası yok mu ? ptt nin sitesinde göstermiyo mu?

takip var ptt de hongkong dan çıktığını söylüyo ama yurtiçine giriş yapmamış daha hongkong post da aynı şeyi diyo

ilginç yau gemiyle mi geliyo acaba, çünkü priority mail international da airmail yoluyla geliyo ve ülkeden çıkış yaptıktan sonra ertesi iş gününde hedef ülkeye giriş yapmış olması lazım bayram seyran yılbaşı gibi yoğun zamanlara denk gelmiyosa

Ne kadar çok uğraştıysam, ilk fotoğrafta arka planda out of focus bile olsa ethernet shield ı tanıdım, üçüncü fotoda çok daha net çıkmış doğrulamış oldum. Ne uğraşmıştım spi pinleri arduino mega ile uyumlu olmayan shield ı çalıştırmak için...

...ülkeden çıkış yaptıktan sonra ertesi iş gününde ...

Uluslar arası taşımacılığın kuralları var.
Uzakdoğunun yolladığı önce avrupada bir merkeze iner hangi firma olursa olsun.
Sonra gideceği yöne göre başka bir merkeze gider.
Sonra gideceği ülkeye gider.

Abd den TR yollanan firmasına göre önce parise sonra İstanbul a.
İtalyadan Tr gönderilse önce parise sonra İST gibi...

Gümrükcüler devletlerinin politikalarına bağlı olarak işlemleri hızlı ve ya yavaş yaparlar.
Ayrıca dhl fedex gibi şirket taşıyıcı ise gümrükcülerle ortak takılırlar.

Uzun sürmesine rağmen en emin yol posta yoludur.
Çok olsun vergisi çıkar öder alırsın.

Diğer şekilde harcı borcunu ödemez.
Kabul etmeyip geri yollasan bile yol parası ardiye parası vırt zırt ederler ve canından bezdirirler.
İşiibilip dilekçe ile devlete terk etmez isen 1-2 yıl sonra yüklüce bir ardiye parası ödemenizin kaçarı yoktur..

Arasırada denk gider 2 günde elinde olur sorunsuz...

Ama posta kayıtlı ve ya kayıtsız gelir...

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,915
Son üye
snapthreads

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri