3. El Yapımı CNC Makinem (Fotoğraflı ve Videolu)

Bakın paylaştığınız resimde büyük ihtimal içeriden hava çekiliyor alttan da soğuk hava giriyor havanın alüminyum soğutucuyu daha çok sıyırması için hava çıkış yönüne göre konumlandırılmış

anladım doğru diyorsunuz bir tasarım yapıcam güzel bir pano bulursam uğraşıyım üstünde. soketli falan yapıyım güç kalosu takmalı birde ışıklı düğme :D şekill :D

Sen ahşapcısın vardır kıyıda köşede artık levhalar.
Hepsini yan yana diz aralarında en az 80mm bırak.
Ayrıca boş yer bırak , nasıl olsa amcası prof kartını atıp güncel bir şey alacaksın.
Hatta en doğrusu hız kontrol cihazı ve güç kaynağını varsa başka güç kaynaklarını sigorta anahtar , yan yana bir kutu olacak şekilde diz.
Amcası prof kartınıda boşluklarla başka kutuya yerleştir.

Kutuların üstünde delik açma toz olur.
Altına yarıklar aç , sana da biz mi acıyacağız bu güne bu gün cenece sahibi adamsın.
Yanlarda üste doğru yarıklar aç , 3-5mm kalem yeter , aralık dokunmuş bezle toz perdesi ört.
İyi kötü önünü kapat .
Makinenin altına - yanlarına bir yerlere yerleştir , tozla direk hedef olmasın ama.
Bak kontrol et , ne zaman neresi ne kadar ısındı koy karşısına alttan bir fan ...

--------

Mukavva kutu her yerde dolu.
Sert strafor 20mm içi dışı mukavva ve bu levhalardan 5 tarafı kapalı kutu .
Önüne çift kat plexy olmadı cam ya da sadece pencere...

sert strafor... hmmmm

akıl akıldan üstün işte saol abi :D

4 ağızlı çinden gelen uçla pleksi denemesi yaptım. manuel joystick ile 1mm daldırarak 300mm feed rate ile 170hz de süper ötesi sonuçlar aldım..

4 ağızlı olduğu için fazla talaş çıkarıyo diye rpm i fazla açmadım
feed rate 300mm

uç 2mm

süper ötesi çıktı
ne sıvama var ne bişey
ince ince talaşları attı
çok temiz iş çıkarıyo

Bu denemelerinizi videoya çekip yükleme şansınız yok mu acaba bizde görsek :)

Kolay gelsin

var ama
sabah 11 de yattım şuan kalktım ve gece işe gidicem yani sabah 9 da eve geldiğimde anca bikaç saat öle bakabiliyorum. vakit ayıramadım hiç.

izinli olduğum zaman inşallah bir video çekicem sizin için pleksi kesim özellikle..

yalnız makine o kadar ağır olmuş ki altını temizledim zor kaldırdım :D

var ama
sabah 11 de yattım şuan kalktım ve gece işe gidicem yani sabah 9 da eve geldiğimde anca bikaç saat öle bakabiliyorum. vakit ayıramadım hiç.

izinli olduğum zaman inşallah bir video çekicem sizin için pleksi kesim özellikle..

yalnız makine o kadar ağır olmuş ki altını temizledim zor kaldırdım :D

nasıl bir iş bu böyle sürekli gece calışıyon yaw. şekli kayar adamın. ben 3 haftadan sonra dayanamıyordum isyan ediyodum :)

sıkıntı yok alıştım geceye.. :D

ama insan gündüzü arıyo :D

tek avantajı antalyanın sıcağını çekmiyorum :D

Forum istatistikleri

Konular
128,867
Kullanıcılar
450,985
Son üye
berkoooo

Yeni konular

Geri