3. El Yapımı CNC Makinem (Fotoğraflı ve Videolu)

ben bu cnc yi kapalı bir kutunun içine almam lazım. böyle büyük kesimlerde acayip tozutuyo.
acaba büyük bir kolinin içine mi soksam :D

Gıcık bir cevap olacak ama doğru.
Forumu incele , atlamadan oku.
Çok şık-kolay -ucuz çözümler paylaşan arkadaşlarımız olmuştu.
Ufkunuza katkısı olur diyorum.

evet en sonunda kırdım :)) demekki iyi kaynatamamışım..
motor torku ayarı yaparken.. ama bu ayarda sla7062m sürücüler çok fazla ısınıyor..

hadi hayirli olsun :D avatar supermis bu arada ben de sunu mu koysam naapsam ;)

evet en sonunda kırdım :)) demekki iyi kaynatamamışım..
motor torku ayarı yaparken.. ama bu ayarda sla7062m sürücüler çok fazla ısınıyor..

Böyle uzun somun koymaktansa 2 tane kısa somunu aralarında 4-5 cm olacak şekilde kaynatmak daha iyi olur sanki. Somundaki boşluğu birazda olsa alır bence

Böyle uzun somun koymaktansa 2 tane kısa somunu aralarında 4-5 cm olacak şekilde kaynatmak daha iyi olur sanki. Somundaki boşluğu birazda olsa alır bence

hocam şimdi idareten bunla takılıyorum. delrin işine giricem o daha rahat..

bu arada mert usta uçarken yok mu yua :D

evet hocam güzel uygulama olmuş zamanla kullanımdan ötürü aşınma ?? veyahut hızdan dolayı eriyip aşınma oldu mu ?? zira aşınınca boşluk da olacak.
bu gibi şeyler oluyor mu ?

Ben kendi makinamda bilyalı mil+delrin kullanıyorum, ama epeydir makinayı çalıştırmıyorum. Bilyalı mil de fazla sürtünme yok bu nedenle gayet başarılı.

Aslında bilyalı mil alırken 10-15 cm lik bir parca kılavuz olarak alınıp kullanılabilir. Bunun örnekleri yabancı sitelerde bolca mevcut. Bilyalı somuna oranla bir miktar daha sıkışık oluyor ama gijon+somuna oranla çok çok üstün bir hassasiyet ve hız sağlıyor.

Forum istatistikleri

Konular
129,069
Kullanıcılar
451,348
Son üye
omar1233

Yeni konular

Geri