3 fazın ayrı ayrı isimlerini nasıl anlarım

abdullah06

Üye
arkadaşlar 3 fazla beslenen 2 daire var ben alt dairede ki sigortaya giren 1.ucun R S T oldugunu nasıl anlarım

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ölçü aleti yardımıyla fazlar arası voltajı ölçelerekte bulabilirsin.(faz-faz arası 380v / faz-nötr arası 220v)

arkadaşlar 3 fazla beslenen 2 daire var ben alt dairede ki sigortaya giren 1.ucun R S T oldugunu nasıl anlarım

arkadaşımız sanki daireye giren ucun R-S-T mi olduğunu nasıl anlarım diye sormuş sanırım apartmandaki yükleri eşit dağıtmak için fazları bilmek gerekir eğer sorun buysa Faz Sırası Ölçüm Cihazı ile bulabilirsin ayrıca kablo renklerindende çözebilirsin aynı fazla beslenmesini istemiyorsan

Son düzenleme:
sn yunusx arkadasım RST fazları hangisinin R HANGİSİNİN S HANGİSİNİN T OLDUGUNU ÖGRENMEK İSTİYORUM

osiloskobunuz varsa 120 derece kayık giden sinyali sırası ile faz isimlerinin koyabilirsiniz,
ister R-S-T ister L1-L2-L3 ister ahmet-mehmet-necla olur tabi bu işin şakası

en kısa yöntem ile 13 tl ye bir faz sırası kontrol cihazı alın eğer fazlar sıralı ise faz sıralamanın kumanda rolesi çeker ve siz fazların sıralı olduğunu anlayıp isimlendirebilirsiniz

Bende bu konuyla ilgili bir sorum olacak. Fazların sıralarını gösteren bir elektronik devre yapmak istiyorum. Biraz PIC bilgim var. Kullandığım programlama dili ise basic. Mekanik olan faz sırası rölesini inceledim. 2 fazın yeri değiştiği zaman içindeki motor ters yöne dönüyor. ve rolenin kontaklarını açıyor. ben bunu elektronik ortama nasıl taşırım. Fazları PIC'e tanıtmak için tepe noktalarını mı baz alıcam yoksa sıfır noktalarınımı. gerçi her ikiside aynı kapıya cıkıyor aama bunu yaparken nasıl bir devre kullanacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanın minnettar olurum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,817
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri