3 fazlı asenkron motor sarımı

hamit060

Üye
beyler elımızde 24 oyuklu bır asenkron motor var bız bunların sargılarını oyuklara yerleştırdık u,v,w -x,y,z uçlarını çıkardık ama gerı kalan ucların bırbırıne olan eklerını yapamadık hangısını hangısyle ek yapmam gerektıgını bılmıyorum tecrube olması amacıyla ılk defa sarıyorum ıyı bılen bır arkadaş detaylı olarak açıklarsa çok sevınırım sımdıden tesekkurler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
motorun devrini yazarsanız yuvarlak motordaki çizip resmini eklemeye çalışırım ama devrini bilmem lazım

devrini yazarsanız çizmeye çalışırım

kardes 1390 devir wat marka motor 0.25 kw spir hesaplamasınıda bılıyosan bızım anlayabilcegimiz bi dilde yazarsan çok makbule geçer... karşındakını ılk defa motor saran bırısı olarak gorursen bize yararın olabilir diye düşünüyorum:)

üçgende 220v yıldızda 380 çalışması gerekıyormus etıketınde bu sekılde yazıyo

Sayın arkadaşlar elimdeki bir kıyma makinasına monteli 3kW 4HP 380 volt trifaze bir motor var ve ben bunu 220 volt elektirikle çalıştırmak istiyorum.Şu şekildeki biz üç ev yanyanayız üç evin elek trik direğindeki 5 adet telden üç evin fazlarını ayrı ayrı tellere takılı .Benim sormak istediğim bu evlerin buvatlarından üç adet 220 Watt faz çekip bir evin nötür bağlantısını kullanarak yapabilirmiyiz.Ayrıca üç faz toplamı 220*3=660 watt yapıyor.380 Watt motor için sakıncası olurmu?Şimdiden teşekkürler.
kardeş yazdıklarından anladıgım kadarıyla elektrikle ilgili pek fazla bir bilgiye sahip değilsin bence hiç uğraşma...
eğer motoru test edeceksen trifaze enerji kullanan bi yerde dene
yok bu motoru devamlı kullanacaksan tifaze enerji talebinde bulun
kaldı ki 3 evden tek kablo çektiğini gören olursa ödeyeceğin kaçak (usulsüz kullanım)faturasını sen düşün

Forum istatistikleri

Konular
128,815
Kullanıcılar
450,906
Son üye
Ümitgüçlü71

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri