3 Kw motor

ilbayram

Üye
s.a aranıza yeni katıldım. ufak bir sorunum var yardımcı olabilirseniz sevinirim. Gübre boşaltmak için kullandığım 3 kw monofaze motor bir sebeple zorlandığında durarak trafolardakine benzer bir ses çıkarıyor. anlık olarak bu engeli ortadan kaldırdığımda motor dönmeye devam etmiyor. Gücü kapatıp açtıktan sonra tekrar çalışıyor. Bu normalmidir. sorunu nasıl aşabilirim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
durması normal motor gücünü ve devrini yüksek seçmeniz gerekiyor slm

Aleyküm Selam Sayın İlbayram, hoş geldin sefalar getirdin.
Uzmanları efektif yardımcı olabilirler ama acizane yazalım.
Motorun durması normal midir anlamak için ne yükte, ne kadarlık zorlanmada durduğunu incelemek gerekir. Yalnız durduktan sonra yükten çıktıktan sonra hala harekete geçmemesi bir sorun olduğunun göstergesi olsa gerek. Devamlı ani zorlanmalar yaşamış bir motorsa bir sorun oluşmuş olabilir.
Motorun ne iş yaptığı, ne sebeple ani zorlanmalar yaşadığı vb teknik bilgiler aktarılırsa elektriğin yanında mekanik çözümler de sunulabilir. Motorun devri de gerilim ve güç gibi önemlidir. Aynı güç için devri normalden yüksek seçilmiş motorun torku az olacaktır ve "ani" tip zorlanmalarda daha kolay zaafa uğradığı gibi durma anında elektrik üzerinde iken daha kolay arızaya sebep oluyor olsa gerek.
Ani yüklenmeler için mekanik çözümler bulunmakta. Verilen detaylı bilgiler ve resim gibi eklentiler çözüm için ortam oluşturup, konuyu takip edenler için de faydalı olacaktır.
Başarılar.

ilginiz için çok teşekkür ederim. Sorunumla ilgili resim ve videoları ilerki günlerde paylaşacağım. Sizleri doğru bilgilendirirsem sonuca ulaşmamda daha kolay olacak gibi. çok sağolun.

Rica ederiz.
Verilen teknik bilgilerin yanında resimler yeterli kalmazsa makinenin ne iş yaptığı vb bilgiler de verilebilir
Hayırlı akşamlar.

s.a aranıza yeni katıldım. ufak bir sorunum var yardımcı olabilirseniz sevinirim. Gübre boşaltmak için kullandığım 3 kw monofaze motor bir sebeple zorlandığında durarak trafolardakine benzer bir ses çıkarıyor. anlık olarak bu engeli ortadan kaldırdığımda motor dönmeye devam etmiyor. Gücü kapatıp açtıktan sonra tekrar çalışıyor. Bu normalmidir. sorunu nasıl aşabilirim.
arkadaşım merhaba
arkadaşım bu güçte monofaze motor almakla baştan yanlış yapmışsınız.bizim şebekemizde,3kw monofaze moror çalıştırmak çok zordur.motorunuz tam yüklendiği zaman aşırı derece voltajınız düşüyordur.buradaki çözümlerden 1.simotorunuzu trifaze sardırmak 2.si 3kw trifaze motor satın almaktır.
kolay gelsin

Öncelikle Selamun Aleyküm projemde kullanmam için bana bir motor lazım Yaklaşık 100 kg cekicek (Bisiklete takacagım) Bunun için bana redüktörlü motor almamı söylediler (cam silgi motoru) 12 voltla yapmayı düşünüyorum bana yardımcı olacak herkezin mesajlarını bekliyorum

Forum istatistikleri

Konular
129,329
Kullanıcılar
451,787
Son üye
benkerem1976

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri