380/220 dönüştürme

kalkanpost

Üye
merhaba.. matbaalarda (trifaze) kullanılan matkabı kırtasiye dükkanımda şehir elektriği ile(220) çalıştırmak istiyorum önerilerinizi bekliyorum. matkabın arkasında yazan değerle resimdeki gibidiryardımcı olursanız sevinirim..teşekkürler
60100

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
merhaba.. matbaalarda (trifaze) kullanılan matkabı kırtasiye dükkanımda şehir elektriği ile(220) çalıştırmak istiyorum önerilerinizi bekliyorum. matkabın arkasında yazan değerle resimdeki gibidiryardımcı olursanız sevinirim..teşekkürler Ekli dosyayı görüntüle 60100
2.el bir motor bulman daha ucuza gelir ama invertorun nimetleride yadsinamaz

Merhaba kalkanpost

motoru kontrol eden elemanı bilmiyorum (şalter, sürücü vs.)
Ancak direk 3 fazlı şalterle çalıştırılan bir motor klemensini ekteki ,sol resimdeki gibi bağlarsanız 220 V ev elektriği ile çalıştırabilirsiniz.
C yazan yere 40-50 mikrofarad arası bir AC kondansatör satın alıp bağlayın. çalışacaktır.

Ekli dosyalar

• aa.jpg
    aa.jpg
    43.8 KB · Görüntüleme: 16
Merhaba kalkanpost

motoru kontrol eden elemanı bilmiyorum (şalter, sürücü vs.)
Ancak direk 3 fazlı şalterle çalıştırılan bir motor klemensini ekteki ,sol resimdeki gibi bağlarsanız 220 V ev elektriği ile çalıştırabilirsiniz.
C yazan yere 40-50 mikrofarad arası bir AC kondansatör satın alıp bağlayın. çalışacaktır.
Bir fazda kullanacağımızda, gücün
1/3 olacağını unutmamalıyız.

sayın mehmet.bey
hatırlatmanız için teşekkür ederim
bildiğim kadarıyla 1/2 veya 2/3 oranında bir kayıp oluyor.
bu bile önemsenmeyecek kadar buyuk bir kayıp.
zorda kalındığında tercih edilecek bir durum.

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri