40X40X12 cm, Sabit Köprülü CNC Yapımı

Yok mu artıran :) :)

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi Forumu mobile app

199+199+&20 değil 599 olsun. Piyasada rulmanız, sac, alt destekli milli makinalar 8.000 den başlıyor. Adam hatasıyla vs max 10cm pcb deneyecek. 8.000 veremiyor. Kendi yapmaya kalkıyor. Bu sefer dandik olmasın diye 10.000 patlıyor.

ortaya bir laf attım ama sonra kaçtım. siz alt destekli millerinizi aldınız. öncelikle hayırlı olsun. güzel bir cnc çıkar umarım ortaya. dilerseniz şöyle yapalım. alt destekli millerin arabalarının bağlandığı blok kısımlarını kullanın, iç kısmındaki rulmanları, bilyasız keçeli olandan kullanın bu sayede, çok çok fazla mukavvemet ve rijitlik kazanabilirsiniz. ufak bir tavsiye, mümkün olur mu bilemem ama, alt destekli mil bloğu için, sarı'dan, kestamidden yada herhangi bir yataklama elamanından güzel bir alt destek rulmanı yapabilirsiniz. bilyasız olursa, biraz daha mukavvemetli ve rijit olabilir. bir nevi kırlangıç kızak gibi.

düşünün derim. benim cncimde alt destekli milli. siz gibi pcp işlemiyorum ahşap işliyorum ama sıkıntı çıkarıyor bana. bil hassa titreşim ve boşluk. şimdiden kolay gelsin. takipteyiz :)

şunlara benzeyen olabilir.
self lube group-1.jpg

ayrıca lütfen kapasitenizi, aşağıdaki şekildeki montajlara uygun tasarlayın.

InvertedBearings.jpg

şuara bende bunla savaşıyorum :) can sıkıntısından para yok tasarım çok.. 160mm Z eksenini 20lik araba çözdüğüm için mutluyum.

750mm genişlik, 550mm işleme alanı ile 200mmlik kayıp.
1000mm uzunluk, 750 mm işleme alanı 250mm kayıp.

makul ölçülerde gözüküyor. az yer tutsun çok alan işlesin, sağlam olsun diye çırpındım.

buarada çift motorlu olsun istedim. yekpare köprüyü hareket ettirebilecek.

Ekran Resmi 2016-12-05 21.52.20.png Ekran Resmi 2016-12-05 21.52.39.png Ekran Resmi 2016-12-05 21.54.18.png Ekran Resmi 2016-12-05 21.54.44.png Ekran Resmi 2016-12-05 21.55.14.png

@lydra Kolay gelsin. :)

Bugün alt destekli milleri, montaj delikleri tam ortada olacak şekilde ayarlayıp kestim. Mil başlarını taşladım.

1VD2X1.jpg

şuara bende bunla savaşıyorum :) can sıkıntısından para yok tasarım çok.. 160mm Z eksenini 20lik araba çözdüğüm için mutluyum.

750mm genişlik, 550mm işleme alanı ile 200mmlik kayıp.
1000mm uzunluk, 750 mm işleme alanı 250mm kayıp.

makul ölçülerde gözüküyor. az yer tutsun çok alan işlesin, sağlam olsun diye çırpındım.

buarada çift motorlu olsun istedim. yekpare köprüyü hareket ettirebilecek.

Ekli dosyayı görüntüle 35331 Ekli dosyayı görüntüle 35332 Ekli dosyayı görüntüle 35333 Ekli dosyayı görüntüle 35334 Ekli dosyayı görüntüle 35335
Harika bir tasarim olmuş elinize sağlık. Köprüdeki iki kare kızak arasındaki mesafe nedir.bu hesapları nasıl yapıyorsunuz hazır bir hesaplama yöntemi varmı. Spindle kaç kv.
Bilgi için şimdiden tsk ederim.
Ne çok soru sordum ya[emoji4]

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@lydra Kolay gelsin. :)

Bugün alt destekli milleri, montaj delikleri tam ortada olacak şekilde ayarlayıp kestim. Mil başlarını taşladım.

1VD2X1.jpg

nacizane tavsiyem, burlarada delik delip montaj yapın. hele hele, uzun ve uç noktalara. görüntü açısından eşit görünsün derseniz, bütün aralara 1er adet daha civata deliği açın.

Ekran Resmi 2016-12-08 18.30.27.png

Harika bir tasarim olmuş elinize sağlık. Köprüdeki iki kare kızak arasındaki mesafe nedir.bu hesapları nasıl yapıyorsunuz hazır bir hesaplama yöntemi varmı. Spindle kaç kv.
Bilgi için şimdiden tsk ederim.
Ne çok soru sordum ya[emoji4]

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selamlar, bende bir cnc var mdf'den burda paylaşarak yapmıştım. ordaki spindle 1.5 kw arel marka. çok memnunum. beni yarı yolda bırakmadı. arabalar arası mesafe, tamamen sizin tasarımıza kalmış. herhangi bir ölçüm ve istatistik yok. fakat denge var. nekadar çok açıklık okadar çok rijitlik ve mukavvemet, nekadar çok dar alan okadar çok işleme alanı. aradaki ince çizgiyi yakalamak gerekiyor ki, bunlar 4 noktadan temaslı arabalar. bazı arkadaşlar, bir eksende 2 arabada kullanıyor, 4 arabada.. çünkü bazı arabaların boyları uzun olandan var. o da gayet güzel iş çıkarıyor. bence bu biraz ne istediğinize bağlı. yorumlarınız için teşekkür ederim. bitirdikten sonra cad dosyalarını burda paylaşıcam. daha önce imalatını gerçekleştirdiğim bir çok tasarımında grabcad.com'da mevcut. inceleyebilirsiniz. :)

nacizane tavsiyem, burlarada delik delip montaj yapın. hele hele, uzun ve uç noktalara. görüntü açısından eşit görünsün derseniz, bütün aralara 1er adet daha civata deliği açın.

Ekli dosyayı görüntüle 35379
Tavsiyeniz üzerine 2 civata deliği arası olan yerlere değil de, uzun a.d. millerin uç noktalarına civata deliği açacağım. 2 civata deliği arasına delik açmak gereksiz olur benim için. Ağır iş yaptırmayacağım çünkü. :) Aslında uzun a.d. milleri bir miktar kaydırarak kessem 2 civata deliği daha kazanırdım ancak keserken tam ortaya civata deliği denk getirmeye odaklanıp başka bir şey düşünmediğim için bu şekilde olmuş oldu.

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Geri