5. Harmonik Önlemek İçin Ne Yapmalıyım

hkn_blt

Üye
arkadaşlar şimdi çamaşır makinasının motorunun üretmiş olduğu 5.harmoniği önlemek için reaktör takıyorum EI48 karkasa sarılmış 12mH değerinde ama 5.harmoniği bastıramıyorum motorun gücü 1.5KW bunun yerine EI60 karkasa 12mH değeinde reaktör taktığımda 5.harmonik etkisi ortadan kalkıyor.Şimdi EI48 ilede aynı endüktans değerini sarıyorum neden olmuyor?Bunun mantığı nedir yada formulü falan varsa paylaşabilirmisiniz yada EI48 karkasdan çekeceğimiz güç yeterli olmadığından mı bu sorun kaynaklanıyor eğer öylese harmoniğe ve motor gücüne göre nasıl bir adım izlemeliyiz ki bu harmoniği ortadan kaldıralım.yardımlarınızı bekliyorum...Nette hesaplar var ama kompanzasyon için benim siste farklı bu yüzden net bir bilgiye ulaşamıyorum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

Forum istatistikleri

Konular
129,440
Kullanıcılar
451,996
Son üye
Mucothex

Yeni konular

Geri