540 metreden kömür yerine acı haber çıktı

Hz.Ömer Şam'da veba çıktığını duyunca şehre girmekten vaz geçmiş.sahabeden biri de ''ya Ömer Allah'ın kaderinden mi kaçıyorsun ?'' demiş.Cevap:
''Senin bir deve sürün olsa.Bunları kıraç arazide otlatsan kader de,çayırda otlatsan kader değil mi?evet.Allahın bir kaderinden bir başka kaderine kaçıyoruz demiş.''
KADER DİYENLER İÇİN

Değerli arkadaşlar öncelikle hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah dan rahmet geride kalan acılı akrabalarında sabır diliyorum.Yorumlarda okuduğum kadarıyla hayatlarını kaybeden arkadaşlarımızın bir kısmı zehirlenerek vefat etmişler.Ben elektrik teknikeriyim ve şöyle bir fikrim var bu madenlerde zehirlenmelere karşı deniz altılarda kullanılan acil durum odaları var olası bir tehlike anında personel içeri girip oksijen tüplerini takıyor ve tahliye kapakları açılarak suyun kaldırma kuvvetiyle personeli su yüzeyine fırlatıyor.Bu madenlerde de bu sisteme benzer bir sistem oluşturabilir mi?Belli yerlerde acil durum odaları olsa burada oksijen tüpleri olsa ve yer yüzüne bağlantı kanalları bulunsa ve bu acil durum odalar ring sistemi gibi hepsi birbirine bağlı olacak olası bir acil durumda personel bu odalara girip tahliye edilebilecek.Hatta bunla ilgili tatbikatlar yapılıp kimin hangi oday gideceği kaç tüp bulunacağı ve buna benzer ayrıntılar oluşturulacak........Biliyorum acıyı yaşayan bilir ama böyle bir tedbir gerçek hayatta berki başarılı olursa başka vatandaşlarımız ölmez, başka analar veya evlatlar üzülmez veya yetim kalmz.???!!1

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri