aşırı akım rölesi

atim

Üye
arkadaşlar
piyasada 10-200 A aralığında ayar sahası olan aşırı akım rölesi varmıdır?
ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sayın keyf72,
aynı yolvericiden 4,5 kW ile 100 kW arasında 4,5-10-15-25-30-40-56-100 kW gibi değişken güçlerde yolveriyoruz.sizce bu önerinizle bu güçlerdeki motorları korumamız mümkün müdür?
saygılar,
iyi çalışmalar

siemens , elektronik aşırı akım rolesi ayar sahaları;6-25 , 12.5-50 ,25-100 , 50-200 ,55-250.
arkadaşım ,anlayamadığım nokta aynı yolvericiden değişik kw motorları tek aşırı akım rölesi ile nasıl koruyacağın.5.5 kw motor ile 37.5 kw motor aynı akım çekemeyeceğine göre,rölede de ayrı ayrı değerleri SET etme şansın yoksa (ki yok) .neyse kolaylıklar diliyorum.

sayın kompanze,
yeraltı kömür işletmelerinde bütün yolvericiler tek tiptir.4,5 kW tali vantilatör için farklı,20 ve 30 HP tali vantilatör için farklı,37 kW lık bant konveyör için farklı , 56 kW VE 100 kW LIK tulumbalar için farklı yolverici yoktur.elektrikli cihazlar ex-proof(Al-Sz) tur.çoğunlukla da ithal edilir.
yurtdışından alınan yolvercilerde aşırı akım ayar sahası 2,5-250 arasındadır.yolverici çıkışına göre istediğimiz ayarı yapabiliyoruz.yurtiçinde bir firmadan bunu temin edebilirsek hem maliyeti düşürmüş hem de dışa bağımlılğı azaltmış olacağız.
saygılar
iyi çalışmalar

sayın atim,verdiğiniz bilgiler için şükranlarımı sunuyorum.benim söylemimde dikkat edilecek olursa "aynı yolvericiden" birden fazla cihazın beslenmesine itiraz yoktur.İtiraz,tek olan aşırı akım rölesinin aynı anda birden fazla cihaza karşı kullanılabileceği algısına idi.doğrudur ayar sahası genişliğince (ayrı ayrı ayarlar set edilerek)birden fazla cihaz kullanılabilir.dikkat buyurulursa vermiş olduğum siemens e ait ayar sahaları bu mantıkla kullanılmaktadır.dilek ve temenninize kalben katılıyorum.saygılar

Dışa bağımlılık ! ayrı bir konu.Ben , düşüncenizi,yerli piyasadan hemen temin edilebilir olarak algılıyorum.
Moeller firmasında, ZEV elektronik termik röle diye bir uygulama var,onu gözden geçirmenizi öeriyorum.
Bu uygulamada röle tek tip ( 1- 820 amp. ) .4 çeşit sensör kullanılarak ( 1-25 A / 2-65 A /10-145 A /40-
820 A ) koruma işlemi yapılabiliyor.Umarım,işinize yarar.

sayın fahri yetiş,
öneriniz için teşekkür ederim.moeller elektronik aşırı akım rölesi ve akım sensörlerini kataloglarından ayrıntılı olarak inceledim.işimize yarayacak gibi görünüyor.
saygılar

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,881
Kullanıcılar
451,016
Son üye
töroğluhalit

Yeni konular

Geri