A.C kontaktör kullanımı.

ozgsturk

Üye
Merhaba arkaşlar bi konuda yardımınızı isteyeceğim... Elimde Ac siemens kontaktor var bu kontaktaktorun A1 ve A2 uçlarına nasıl bir bağlantı yapıcam. kontaktorun çekmesi için A1 ve A2 uçlarına aynı iki fazımı bağlıcam yoksa A1 için ayrı faz A2 için ayrı faz mi kullanıcam. Start stop için çalışma nasıl olucak. Daha önce dc kontacktor kullandım ama Ac kontaktoru ilk defa kullanıyorum yardımcı olursanız sevinirim..

Bobin kaç voltla çalışıyor ise,o gerilimi A1-A2 uçlarına,otomasyon şemanıza uygun olarak vereceksiniz.

220 v ile çalışıyor Bazı Ac kontaktor semalarında A1 ucuna faz A2 ucuna notr gösteriyor dogrumu yoksa iki ucunada fazmı baglıcam

Fazın,hangi uca bağlanacağı önemli değildir.Kaplajda, nasıl uygun geliyorsa o ucu bağlayablirsiniz.

Kontaktörün 220 voltla çalışıyorsa A1 ucuna faz A2 ucuna da nötr verirsin. Ancak start stop kullancaksan onun şemasına göre fazı A1 ucuna ver.Yani direkt olarak dışarıda faz verme devreye göre ver.

kontaktörün a1 ve a2 uçları bobin uçlarıdır!110 da olabilir 220 de olabilir  24 te kontaktörün üzerinde yazar kac volt olduğu ona göre a1 yada a2 farketmez birine faz birine nötr vermen gerekli eğer 220 ise!iki ucunuda aynı anda nötr yada faz verme sakın!bende dc kontaktörleri merak ediyorum  nasıl çalıştığını ac den farkı ne ?

aynı mantık!

Dc kondaktör yazmış ama arkadaş 12-24 volt röleyi kasdediyor galiba

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri