Acil Stop (Emergency) Hakkında

Arkadaşlar Atv71 sürücüde uzman sayılırım ne öğrenmek istiyorsunuz detaylı sorarmısınız.

üstad merhaba,

sana olatı şöyle detaylı anlatayım sizde beni bilgilendiriseniz sevinrim.

elimizde 2 ad sort starter simens
2ad termik kontaklı siemens
2ad akım transducerı lumel marka
1ad emniyet rölesi scneider Ekte Resmi olan

şimdi ustam ilk kez inverter bağlayacak olan biri olarak,

buforumda öğrendiklerim kadarıyla ve yedek motorla yapmış olduğum çalışma kadarıyla özet geçeyim.

inverterin girişine 3 faz verip çıkışından 3 faz ile motora girdim pwd ucundan 24 sinyali alıp L1 ucuna bağladım. ayarlarını yapıp motora yol verdim. daha sonra plc üstünden sinyal alıp motoru plc üstünden çalıştırdım motor devir ayarını plc üstünden yaptım. tabi bu yaptıklarım yedek motor üstünde şimdi asıl öğrenemeye çalıştığım olay şu,

inverter bağlarken arıza uçlarını yukarıda yazmış olduğum malzemelerin içerisinden hangi uçları alıcam
inverter üstünde herhangi bir köprü yapıcakmıyım.

detaylı bir şekilde anlatma imkanınız yada şekil olarak gönderebilme ihtimaliniz var mı ?

bu konuda tecrübem sıfır daha önce çalıştığım iş yeri elektirk dağıtım şirketi olduğu için kendimi geliştiremedim şuan ki çalıştığım fabrika bu tip işler çıkmaya başladı ve bu işte benim ilgimi çekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Anladığım kadarı ile ATV71 invertörü taktıktan sonra sizin 2 adet termik kontaklı siemens ve 2 adet akım transduceri takmanıza gerek yok. ATV71 zaten kendisi akımı ölçüp motor aşırı bir akım çektiği anda kendini korumaya alıyor. Emniyet rölesi için ise sisteminizde bir acil stop kontaktörü olmalı ve bu röle oraya bağlıdır diye düşünüyorum. Siz dersenizki ben invertörün arızaya geçtiğini bilmek ve sistemi durdurmak istiyorum ATV 71 de arıza kontağı R1A R1C kontaklarıdır. Bu kontaklar default olarak arıza olmadığı durumda normalde kapalı durumdadır. Daha detaylı anlatmak isterdim ama yazdıklarınızdan bu kadarını anlayabildim.

Anladığım kadarı ile ATV71 invertörü taktıktan sonra sizin 2 adet termik kontaklı siemens ve 2 adet akım transduceri takmanıza gerek yok. ATV71 zaten kendisi akımı ölçüp motor aşırı bir akım çektiği anda kendini korumaya alıyor. Emniyet rölesi için ise sisteminizde bir acil stop kontaktörü olmalı ve bu röle oraya bağlıdır diye düşünüyorum. Siz dersenizki ben invertörün arızaya geçtiğini bilmek ve sistemi durdurmak istiyorum ATV 71 de arıza kontağı R1A R1C kontaklarıdır. Bu kontaklar default olarak arıza olmadığı durumda normalde kapalı durumdadır. Daha detaylı anlatmak isterdim ama yazdıklarınızdan bu kadarını anlayabildim.

yardımınn için teşekkür ederim ilerleyen günlerde montajını yapıcam inş kazasız belasız bitirebilirim...

Forum istatistikleri

Konular
129,156
Kullanıcılar
451,496
Son üye
haywire1

Yeni konular

Geri