adblock ne alaka

Adblock internet ortamına herhangi bir zarar vermiyor.
Hatta açıklara karşı bir önlem olması bâbından faydalı bir yazılım.

Sitelerde reklamlar pop-up olmadı sürece herhangi bir problem olmadığını düşünüyorum.

Zira insanların gözü önüne reklamların sokulması hiç hoş bir yöntem değil.
Eğer ürünlerine güveniyorlarsa normal ebatlardaki reklamlar gayet yeterli olacaktır.

Gelelim pop-up reklamlara web sayfalarında başlayan bu macera şu anda cemil cümle tabletlerin başına bela olmuş vaziyette web sayfasında gezebilmek için javascriptleri kapatmak durumunda kalıyoruz.

Unutmayalım herşey maddiyat değildir.

Eğer gerçekten parasal anlamda sıkıntı varsa herkesin bağış yapabilceği bir sistem geliştirebilir.

pop-up reklamlara bende karşıyım site kullanımı engellenmemeli ama normal reklamların adblock vs gibi eklentiler ile engellenmesi kontrolkalemi ve benzeri güzide Türkçe içerik kaynaklarımıza zarar verdiğini düşünüyorum. Bağış konusunda da o sisteme geçilse kimsenin bağış yapacağını düşünmüyorum. Sonuçta reklamı gördüğü zaman insanlardan bir şey eksilmiyor, fakat para göndermek olunca konu bence binde bir sonuç belki.
Velhasılıkelam kontrolkaleminde mobilde zaten reklam gözükmüyor, bilgisayar üsünde de rahatsız edici düzeyde bir reklam yok adblock'u kapatarak destek olmak ve burayı yaşatmak gerektiğini düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,947
Kullanıcılar
451,133
Son üye
ReDoX23

Yeni konular

Geri