Ae Arma-elektropanÇ

Walla devlette çalışma konusunda herkes eleştiriyor, orta karar bir firma için övgülü sözler dökülüyor. Piayasadaki diğer yurt dışı iş yapan firmalardan ne artısı nede eksisi olan bir firma. Tam piyasa firması , yok köklüymüş yok bilmem neymiş, geçin gidin arkadaşım, topu topu 2-3 yıl en fazla bir şantiyesinde çalışacan, belki maaşı alacan belki alamıycan , şantiyenin bulunduğu ülkedeki durumlar, ana şirketin ödemedeki sorunları vs. Böyle işlerle vakit kaybetmeyin, kalıcı işlere geçmeye bakın. Para kazanmanın en zor yolunu seçmeyin.

merhaba arkadaşım ben bu şirkette 2005 de çalıştım sağlam bir firma olup kesinlikle çalışmanı tavsiye ederim. yurt dışı çalışma standat olup 8 saat normal çalışıyorsun ama mesai kalıp mesai parasınıda alıyor son işin durumuna göre 2 ile 5 saat arası mesain oluyur sonunda bu firma ile çalışmaya gidiyorsun şantiye hayatın hiç olmadı ise biraz alışana kadar zorlana bilirsin sonuçta para kazanmaya gidiyorsun hiç düşünme derim çalış bizim zamanına orda çalışırken 100 dolar avans veriyorlardı buda bize yetiyor du gezmeyedegide biliyorduk çalışmaya ihiyacın varsa çalışmanı isterim bu arada yatma konusuna gelinçe yatacakyerini ve üç öğün yemeğini sigortanı tam olarak yatırıyorlar iyi şanslar inan firmyla çalışmaya başlarsan gparanla gezemeyeceğin yerleri bu sayede gezersinn

Şantiyede çalışarak gezmek!!!! Bu şantiyeler sanırım barcelona, roma, floransa, venedik, paris, madrid, prag, londra gibi yerlerde :)))

Walla devlette çalışma konusunda herkes eleştiriyor, orta karar bir firma için övgülü sözler dökülüyor. Piayasadaki diğer yurt dışı iş yapan firmalardan ne artısı nede eksisi olan bir firma. Tam piyasa firması , yok köklüymüş yok bilmem neymiş, geçin gidin arkadaşım, topu topu 2-3 yıl en fazla bir şantiyesinde çalışacan, belki maaşı alacan belki alamıycan , şantiyenin bulunduğu ülkedeki durumlar, ana şirketin ödemedeki sorunları vs. Böyle işlerle vakit kaybetmeyin, kalıcı işlere geçmeye bakın. Para kazanmanın en zor yolunu seçmeyin.

Sence ülkemiz tüm insanlara kamuda iş sağlayabilirmi ??? Sonuç olarak birileri özelde çalışmak zorunda. Benim anlamadığım neden insanların bulduğu işe çamur atıp morellerini bozuyorsun ???

Nerde çalışıyorsun bilmiyorum ama eminim sen o arkadaşın bulduğu işte çalışacak kapasiten yoktur... O işe girsen 2 gün sonra kapının önüne konursun...

Bu arada yeni işin hayırlı olsun kardeşim umarım kendini kısa zamanda yetiştirip uzun yıllar mesleğinde başarılı olursun ve sana tavsiyem memur zihniyetli insanların laflarına kulak asma, işine dört elle sarıl...

İyi çalışmalar..

İşte biz gerçekleri söyleyince böyle garip tipler ortaya çıkar, şantiyede saha mühendisliği hiç yapmadık be güzelim,:)))))))
Genius sen gitte selçukeem gelsin. o daha doğru düzgün konuşuyor en azından. Biz doğruları söyleyice bazıları çok bozuluyor, onlar bozuldukça bizde söylemeye devam ediyoruz. Çünkü benim kalbim beynim dilim bir!!!! Uydurma nickler alıp insanlara şu tarafı gösterip bu tarafa gitmiyorum. Söylediklerime kızabilirsiniz ama gerçekliğini inkar edemezsiniz. 9 köydende kolvulsam yine bildiğimi yaparım, söylerim , yaşarım.

Bu arada afiyet olsun genius, memur yemekhaneside yemekler güzeldir umarım :)))))))

yine yelek yine selcukeem yine devlet özel sektör kavramı :D bu adamlar 2 senedir su muhabbeti bitiremediler :D yaa arkadasım kpss size paramı ödüor bukadar zorluyorsunuz milleti nerden cıkarınız va neden cıkarınız var forumdaki tum arkadaslara sesleniyorum su arkadasın yazdıklarına bi bakın okuyun acaba ceviz kabugunun icini kac kere doldurmus surada Bizde dogruyu soylüyoruz devlet kapısını yan gelip yatma yeri olarak gören sizler sayesinde biz su anda bu durumdayız dünyadan haberiniz yokken 50 senelik teknolojileri bilip kullanırken millet aya cıktı madem bukadar seviorsunuz bu devlette calısmayı azıcıkta hakkını verin gorelim dimi...
sana ve senin zihniyetteki tiplere zaten özel sektör kapıları kapalı merak etme anca ucuz bilgiyle bos konusuyorsunuz o kadar .. özel sekörü karalamayın tamam hataları ve yanlısları coktur maaşı azdır vs ama 100 firmanın 100de anı degildir gerceken ülkeye biseyler katan ihracat yapan hakkını veren okadar cok sirket ve duzenli kurulus varki yaptıgınız ayıptır bu durumda...

lüfen su foumdan ve bu durumdan elinizi cekin yazıların %90 da sizin bu propagandanızla karsılasmaktan cok sıkıldım.

Emrin olur kardeşim, benim zihiniyetimde özel sektör nasıl kapalı oluyorda 2 yıldır bana para veriyor??? al senin gibi zihniyetteki adamlar koşsun özel sektörün o seçkin şirketlerine, zerre umrumda olmaz da iş arayanlara lütfen o güzide şirketlerin irtibatını verin, insanlar nerdeyse haftalık işler için bile birbirine giriyor. Evet o güzide şirketler var olduğu için 2012 kpss girdin büyük otomasyoncu kardeşim!!!!!! Spor olsun yada iddia için girmişsindir. Zihniyet zihniyet, evet toplumun müthiş zihniyeti var, forumda açılan konu ve sorulan sorularda o müthiş zihniyeti görüyorum zaten.

Ah birde beni eleştiren kişi önce kendi yazılarına bakacak. Ben devleti yatma yeri olarak görmüyorum, imzam zaten herşeyi anlatıyor.

Son düzenleme:
Evet belli akadasım hesey belli aslında.. siyasi bi olusumun hangi parcasısın onu dusunmeye calısıorum sadece haftalık işler için birbirine gien muhendise hic tanık olmadım en yetersizi bile ortalama bir işte çalışıyor...sen burda devlet sekörünün güzelliğinden bahsetmeye calısıken bir başka sayfada ögretmenlerin calısma sartlaına laf solemişsin :D ozaman senin devlet anlayısın nerde kaldı imzam demişsin imzadan anlayacagımız tek sey sadece kendi dogrularının oldugu ve degismez oldugudur.
Hitler idolojilerini halka actıgında yahudilerin bunları anlamadırını kendini kabul ettirdigi zaman bile yahudi dusuncesinin baskın gelerek 2 gun sonra yine aynı sei savunduklarını söyler yani yahudi zihniyetine gore KENDİ DOGRULARININ degişmesi mümkün olmazdı . sende aynı boyle devleti savunup duruyorsun ve hepsi aynı bu sektörün diyorsun.bende bilioum sektorun karısık oldugunu ama birseyler ogrenmek iyi yere gelmek icin belli suzgecler vardır her firma iyi degildir ok haklısın dememe ragmen hala insana saldırmaya devam ediyorsun....

İşte biz gerçekleri söyleyince böyle garip tipler ortaya çıkar, şantiyede saha mühendisliği hiç yapmadık be güzelim,:)))))))
Genius sen gitte selçukeem gelsin. o daha doğru düzgün konuşuyor en azından. Biz doğruları söyleyice bazıları çok bozuluyor, onlar bozuldukça bizde söylemeye devam ediyoruz. Çünkü benim kalbim beynim dilim bir!!!! Uydurma nickler alıp insanlara şu tarafı gösterip bu tarafa gitmiyorum. Söylediklerime kızabilirsiniz ama gerçekliğini inkar edemezsiniz. 9 köydende kolvulsam yine bildiğimi yaparım, söylerim , yaşarım.

Bu arada afiyet olsun genius, memur yemekhaneside yemekler güzeldir umarım :)))))))

Kendi alanınında türkiyenin en büyük ve kurumsallaşmış bir işletmesinde elektrik elektronik mühendisiyim... Şu an kendi başıma üretim verebilecek bir makinanın tüm otomasyonunu yapacak kapasitem var Allah' a şükür... PLC yazılımı olsun, kumanda ve kontrol teknikleri olsun, proses kontrolü olsun çok iyi düzeydeyim...
Kendimi yetiştirmeyede devam ediyorum... Forumdaki yorumlarıma bakarsan senin aksine bir çok teknik konuda insanlarla bilgi paylaşımında bulunduğumu görürsün...

Neyse neden insanları tanımadan insanlar hakkında yorum yapıyorsun anlayamıyorum. Mühendis dediğin varsayımlara dayanarak konuşmaz, sallamaz... "Yani biliyorsan konuş ilham alalım, Bilmiyorsan sus adam sanalım" diyorum sana
ayrıca varsayıp bana memursun deyip günaha giriyorsun bilesin... Sallama arkadaşım lütfen..

Ayrıca ben insanlara memur olmasınlar demiyorum arkadaşım senin herkese neden memur olmadıkları için dışlamana sinir oluyorum... Sonuçta herkes memur olamaz yani birileri özelde çalışmak zorunda... Ama sen bunun farkında değilsin ve özelde iş bulmuş bir arkadaşın moralini bozuyorsun... Ayıp denen bir şey var...

Ayrıca ben selçukeem değilim varsayımcı arkadaşım sallama konuşma lütfen...

Saldırmak pes yani, kim kime saldırıyor o konu burada, kim kime laf sokmaya çalışıyor. Devlet anlayaşım yatıcılık olsaydı öğretmenlere o konuda sert çıkarmıydım!!! Hurafelere kapalı olmak için illaki siyasi bir oluşuma üye mi olmak gerektiriyor. Siyasi görüşüm yobaza göre aşırı solcu, solcuya göre aşırı faşistim. Siyasi oluşum internette bile her yerde var. Adamın bir paylaşım sitesinde altı üstü günaydın diyecek ayetler hadisler paylaşıyor, sanırsın adam mübarek ötesi. Bu forumda kelime kökenleri araştırılıyor, bir çıkıyor bu kelimeleri zamanında solcu bir hükümet yasakladı değiştirdi, diğeri çıkıyor yoga budist inançı tövbe aşa biri çıkıyor yarısı osmanlıca farsça bi şeyler yazıyor, Biri sadece Allah diyecek, bir bakıyorsun Cenabı Hak diye başlıyor cümlenin sonu gelmiyor. Alakalı alakasız arapça kelimeleri arka arkaya koyuyor. Şekilcilik on numarada burda bir siyasi oluşum yokta sadece yaptığım tesbitler yüzünden mi siyasi oluşum oluyor. Burda bu kadar ağdalı paylaşım yapanlardan birinin cuma namaz saati hala forumda bişeyler paylaştığını mı yüzüne vurayım. Tek tip ise bütün dinler dahil ideaoljiler tek tipe yöneltir. Biri üniformalı yapar, biri başörtülü, biri bıyığını uzattırır, biri badem yapar, biri sağ eline gümüş alyans takar, biri boynuna haç takar. Bir sol hükümet gelir sadece heykel diker, bir sağ hükümet gelir ah babam camii diker. Sonuçta etrafı götürür olan hep halka olur. Bizim toplulumuzda kim güçlüyse onun peşinden gider. Ben bunları görüp midesi bulanan bir insanım, siyasi görüşümde budur. Varsa bu görüşüme uygun böyle bir siyasi oluşum seve seve bir parçasıda gururla onurla olurum.

Benim doğrularım banadır, senin doğruların sanadır. Doğrularımıda savunmak en doğal hakkımdır.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,837
Kullanıcılar
450,934
Son üye
altandomx

Yeni konular

Geri