akü sarj devresi?

ileyzer

Üye
akü sarj devresi yapacagım yapmak istedigim devre;
(kullanacagım akü 12V 45Ah )

1--pic kontrollü mosfet tetikleme ile 14.4V 4.5A çıkış olacak akü %75 sarj olana kadar bu A-V degerleri cıkışta olacak.

2-- %75 sarj işlemi tamamlanınca çıkışı 13.8V 1A e ayarlanacak ( tetikleme sinyali degiştirilerek. alternatif çözümleride bekliyorum)

3--sarj yaklasık 4 saat 13.8V 1A devam ettikten sonra sarj işlemi tamamlanacak

4--aşırı akım kısa devre koruma devreleri eklenecek

elinizde bana yardımcı olabilecek hazır devreler veya lokal olarak birbirine adapte edilebilecek devreleri bekliyorum lütfen acil yardımlarınızı bekliyorum

ben dc dc kıyıcı kısmını ile çok ugrastım ancak istedigim çıkış gerilim akım degerlerini formulleri kullanarak yapmama ragmen henüz elde edemedim ekte yapmış oldugum dc-dc converter kısmı var lütfen yalnıs yaptıgım kısmı gösterirseniz sevinirim

lütfen proteus da cizebilecek olan varsa rica ediyorum yardım edin?????????????????

dc-dc converterin girişine uygulanacak gerilimi 22 V sectim ancak bunun için trafo sardırmam lazım 24V trafo kolay bulunabilir oldugu için 24V kullanabilirmiyim ?
lütfen çok tıkandım yardımcı olunuz

12v 6amperlik bir trafom var dc çıkışlı bunu direk aküye bağlasam şarj edermi amacım aküyü tamamen şarj etmek değil arabayı çalıştırsın yeter

Forum istatistikleri

Konular
129,173
Kullanıcılar
451,525
Son üye
ituran20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri