Akülü araba

BERKEN

Üye
Çocuğuma 2,3 yıl önce aldığım akülü arabasın son zamanlar yavaşladığını farkettim 12volt 1000 rpm motora sahip yurt dışında 12 volt 40000 rpm motor siparişi verdim araca taktim ilk deneme başarı ama kullandıktan 10 dk sonra anakar, motor ve kablolarda aşırı ısınma vardı o nedenle araba kendini kapatıp duruyor sebebi ni biliyorum rpm yüksek ama bunu kullanmak istiyorum ne yapsam kullana bilirim ısınmayı nasıl önliyebilirim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Boşta çalışırken bir sorun olmasa bile yüke bindiğinde çekeceği akım artabilir. Bu sebepden kartinizdaki elemanlarda ısınma meydana geliyordur. Kartınıza soğutucu bir blok ekleyebilirsiniz. Kablo kesimlerini bir seviye yükseltebilirsiniz motor koruma içinde radyatör mantığı bitir bölümüne bir fan koyabilirsiniz
Yeni aldığınız motor eski motorun yerine uydumu baktiklarimda bir neredeyse yarısı kadar büyükluk farkı mevcut

Boşta çalışırken bir sorun olmasa bile yüke bindiğinde çekeceği akım artabilir. Bu sebepden kartinizdaki elemanlarda ısınma meydana geliyordur. Kartınıza soğutucu bir blok ekleyebilirsiniz. Kablo kesimlerini bir seviye yükseltebilirsiniz motor koruma içinde radyatör mantığı bitir bölümüne bir fan koyabilirsiniz
Yeni aldığınız motor eski motorun yerine uydumu baktiklarimda bir neredeyse yarısı kadar büyükluk farkı mevcut
Motor ebatları aynı

Motor ebatları aynı
motor ebatlarının aynı olması, aynı güçte olacağını göstermez. zaten siz söylüyorsunuz eskisi 1000 devir yenisi 40000 devir diye (umarım gözlüklerim doğru göstermiştir)
şimdi matematiğimi geçelim. 1000 devir motor redüktörle 10 amper çeksin, 40 000 devir düz mantıkta kaç amper çeker? 400 mü? matematiğim kıt olsa bile motorlarınızın datasheetlerini paylaşmanızda fayda var.

Devir sayısı ile Güç ve Akım arasındaki bağlantıyı anlayamadım...!!!!
Ama; Aşırı Isınma olduğuna göre normalden fazla akım çekildiği aşikar.
Bu durumda ya eski motoru kullanacaksınız yada yeni motora uygun sürücü kart ve kablolalma yapacaksınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,849
Kullanıcılar
450,953
Son üye
cdalci

Yeni konular

Geri