Akıllı rölelerle loodcell uygulaması hk?

ssrr

Üye
arkadaslar herkese hayırlı aksamlar..akıllı roleyle loodcell uygulaması yapılabılırmı??yapılırsa hangı markalarda var??

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Analog girişi olan tüm akıllı rölelerle loadcell uygulaması yapılır. Siemens Logo ile yapabilirsiniz.

loadcelli analog girişine direk uyugulayamazsınız.önce loadcell den çıkan voltajı 0-10 volt seviyesine çevirmek lazım.

loadcell çıkışları ya 0-10v ya 4-20ma yada 0-20ma olmalı.. geneldede öyledir zaten

buna uygun deltanın dvp10sx plc si var.. cpu nun kendi üzerinde analog giriş ve çıkışı var

veya 14ss plc cpu kullanılır ona ek olarak analog giriş kartı eklenebilir

loadcell çıkışları ya 0-10v ya 4-20ma yada 0-20ma olmalı.. geneldede öyledir zaten

buna uygun deltanın dvp10sx plc si var.. cpu nun kendi üzerinde analog giriş ve çıkışı var

veya 14ss plc cpu kullanılır ona ek olarak analog giriş kartı eklenebilir

loadceller genelde milivolt üretirler.bundan dolayı dönüşümü extra 2mv/v 0-10volt yada 2mv/v 4-20ma harici dönüştürücülerle yapılır ve bundan sonra plc modüllerin analog girişleri ile işlenir. bu linklerdeki ürünleri inceleyebilirsiniz.
ESİT Elektronik LTD
BAYKON Endüstriyel Tartim Sistemleri | Baykon |

loadceller genelde milivolt üretirler.bundan dolayı dönüşümü extra 2mv/v 0-10volt yada 2mv/v 4-20ma harici dönüştürücülerle yapılır ve bundan sonra plc modüllerin analog girişleri ile işlenir. bu linklerdeki ürünleri inceleyebilirsiniz.
ESİT Elektronik LTD
BAYKON Endüstriyel Tartim Sistemleri | Baykon |
İlave olark Baykon'un kullanımı daha kolay ürününe aşağıdan bakabilirsiniz. Ben S7 200 ile kullanıyorum. Sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

BAYKON Endüstriyel Tartim Sistemleri | TX1 yük hücresi transmitteri |

Merhaba arkadaşım,
Diğer arkadaşlarında belirttiği gibi analog girişi olan her akıllı röleye çevirici kullanarak bir loadcell bağlaman mümkün.

Fakat bunu Fatek FBs20MA PLC ve FBs 1LC (Loadcell Modülü) ile hemen hemen aynı maaliyet ile daha problemsiz halledebilirsin. Fatek'in yeni çıkan Loadcell modülü sayesinde çevirici ve analog girişe ihtiyacın olmadan, looadcelli direkt olarak PLC ye bağlayabiliyorsun.

iyi çalışmalar

ben load cell lerın ohm olarak deger gonderdıgını duymustum? ohm,mv,ma gıbı cesıtler varmı?

Forum istatistikleri

Konular
129,089
Kullanıcılar
451,382
Son üye
brky4578

Yeni konular

Geri