aktif reaktif

sorun roleyi test konumuna alarak rolenın hem akım bilgilerini hem de kondansator bilgilerini hafızaya almasıyla çözulur sanırım . ben da aynı durumla karşılaşmıştım sorun bu şekılde çozuldu....

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bence sen roleyi sisteme tanıtmamışsındır rolenin üzerinde test butonu var test butonuna basıldığında sistem kondansatörleri devreye tek tek alarak analiz ediyor dağa sonra başadönüyor ve normal calışıyor R.34

bence arkadaşlar en güzeli değişken yüklü bir yerde tristörlü bir kompanzasyon yapmak en güzeli hiç bir sorununuz olmaz kontaktör gibi ömrüydü falanda düşünmezsiniz. çünkü tristörler mikro saniye seviyesinde çalışır

arkadaşım sistemde elektronik beyinli kartlar vebu kartın üzerinde bobin varmı onu bi kontrol et .birde sistem nasıl çalışıor nasıl bir dengesiz yük tipi onları yazarsan soruna daha net bi yanıt alabilirsin .sitedeki arkadaşların yazdığı şeylerde mantıklı.o çözümleride denesen iyi olur.benim başımada aynı sorun geldi.bu dengesiz yükler için tristörlü dinamik kompanze daha uygun oluyor ama biraz pahalı bir sistem

aktif reaktif sayaç bağlantı şeması lazım teşekkürler

bağlantı hatası ezbere uçları ters çevirmekle olmaz bir ölçü aleti veya faz kalemi ile kontrol etmek gerekir faz sırası ve trafo uçlarının sırası aynı olmalıdır birde kontaktör kumanda fazı l1'den alınmalıdır ..

Forum istatistikleri

Konular
128,871
Kullanıcılar
450,992
Son üye
Muhsink69

Yeni konular

Geri