AKZ-250 ile 3 EKSEN CNC YAPIMINA BAŞLADIM (Fotoğraflı yapım aşamaları)

:D:D:D
Bilerek ve isteyerek yazdim onu oynamak tek tarafli bisey oynasmak karsilikli. Post pros. de biseyler degistirir bakarsiniz istediginizi alamazsaniz baska seyler degistirirsiniz kurcalarsiniz ve her nc alisinizda size cevap verir. Cok keyiflidir bence ben cok severim bu sekilde oynasmayi... ;) Yeni baslayanlar post yedeklemeyi inutmasinlar. Isi bilen fazla oynasmaz yerleri bellidir nereye dokunursan nasil tepki alacagini bilirsin... Gercek hayatta da oyle degilmi...:cool:

Ramer abi isin felsefesine inmissin... oynama ve oynaşma konusunu hic bu sekilde dusunmemistim.. baya romantik..ne diyim..nasil oynaşacaz???post pros ne???

:D:D:D
Bilerek ve isteyerek yazdim onu oynamak tek tarafli bisey oynasmak karsilikli. Post pros. de biseyler degistirir bakarsiniz istediginizi alamazsaniz baska seyler degistirirsiniz kurcalarsiniz ve her nc alisinizda size cevap verir. Cok keyiflidir bence ben cok severim bu sekilde oynasmayi... ;) Yeni baslayanlar post yedeklemeyi inutmasinlar. Isi bilen fazla oynasmaz yerleri bellidir nereye dokunursan nasil tepki alacagini bilirsin... Gercek hayatta da oyle degilmi...:cool:
Engin tecrübelerinden bizde fayladanmak isteriz :)

Ramer abi isin felsefesine inmissin... oynama ve oynaşma konusunu hic bu sekilde dusunmemistim.. baya romantik..ne diyim..nasil oynaşacaz???post pros ne???
Post Processing_Daha cok videolar icin kullanilsa da fotograflar icin de kullanilan "cekim sonrasi" duzenlemeler, exposure degistirme vs gibi ince ayar, bi nevi rutus .
https://eksisozluk.com/post-processing--1892744 Alıntıdır.

Postproccesor cam programlarinin can damaridir. Takim yollarinin g-code lari alinirken neyin nasil yapilacagini ve tezgahimizin isleme baslamadan yapacagi islemler neyse bunlari anlatir. Bir nevi g-code larin tezgaha uygun hale getirilmesi isidir. Post dedigimiz seyde bu islemlerin hangi kurallara gore yapilacagini cam programina anlatan yardimcilardir.

1.sorum 5 v güç kaynağı için 3 a max diye not düşülmüş benim aldığım mini trafoda 5v out fakat 7a 4a çok sıkıntı yaratırmı? ki öyleyse yenisini almam gerekecek.

2.sorumda prope yada proximity yada inductivity diye geçen sensor benim elimde yok henüz almadım fakat şemada bu sensor üzerinden bağlantılar gösteriliyor bu sensörü kullanmak zorundamıyım? z eksenini bu sensor olmadan kalibre edemezmiyim?[/QUOTE]
Birinci soruda sizin güçkaynağında 7A-4A demişsiniz.Güçkaynağının çıkışına 3A cam sigorta takarsan sorun olmaz!

1-Yaratmaz
2-Zorunda değilsiniz.Olmadan kalibre edebilirsiniz.Mikro switch bile işinizi görecektir.

Forum istatistikleri

Konular
129,092
Kullanıcılar
451,396
Son üye
mrtarslan1

Yeni konular

Geri