Alpek Kablo Seçimi

Genc arkadas alpek kablonun gerilim düşümü ayrı bir formülle hesaplanıyor zannediyorum. Ve cok farklı sonuca ulasılıyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Genc arkadas alpek kablo gerilim düşümü baska bir formülle elde ediliyor zannediyorum ve cok değişik sonuca gidiliyor

arkadaşlar trafodan 700metre uzaklıkta 300amper akım cekeceğim kaplo kesiti ne olmalı acaba alpek kablo düşünüyorum 240 lık gerilim düşümü toplam 35 volt gibi birşey olu zannediyorum

alpek kablolarda gerilim düşümü hesabı nasıl oluyor? k ve m kat sayıları nasıl elde edilir? bilgisi olan var mı?

Alpek el kitabı.

Ekli dosyalar

• Alpek_el_kitab__1.rar
    522.4 KB · Görüntüleme: 132
700 mt mesafede 10 hp lık 4 ayrı motor var . hepsi aynı anda çalışsa toleransı ile 30 kw güç diyelim . buna kaçlık alpek kullanmam gerekir . enerji müsaadesi trafodan direk olarak çıkacak

Kesit çok yüksek çıkacağı için,Alpek yerine Alvinal seçilmesi daha uygun ! olabilir.
% 4,38 gerilim düşümü için 3x95+50,% 3,46 gerilim düşümü için 3x120+95,% 2,25 gerilim düşümü için
3x185+95 mm2 kablo kullanılması gerekiyor.3x95+50 kullanılabilir.

3*95+95 olarak kablo kullanacağız İNSAALLAH bir sorun yaşanmaz soğuk hava deposu icin kullanılacak .

Forum istatistikleri

Konular
128,828
Kullanıcılar
450,920
Son üye
cihan.demir

Yeni konular

Geri