amator cnc calismasi

Hocam aynen o versiyona sen tr yamada atmışsındır allah bilir
versiyonu değiştir bırak ingilizce olsun.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Hehehe dogru tahmin simdi tekrar yukledim mach3 u simdide windows bellegi kapatti mach3 belleye yazmaya calisti diye maviekran geldi su meshur maviekran anlasildiki bu versiyon skintilii netten daha guncelini bulayimm

Hocam 3.44.66 galiba son versiyon bilginiz olsun

versiyonu değiştir bırak ingilizce olsun.

üstad kafasına göre pin numarası değişmesi düzeldi dediğin gibiymiş. Fakat y eksininde problemın bır kısmı duzeldi sımdı y eksenıne manuel calıstırdıgım zaman arabırım kartında eksen ledi yanıyo fakat motorda tık yok suruculerı ve motoları cenc edıp dıger eksenlerde denedım hepsı saglam sanırım benım arabırım kartının y eksenı sorunlu mach3 arabırım kartının y eksenıne hukmedebılıyo eksen ledı yanıyo fakat sınyalmı gondermıyo acaba ??

arabirim kartı ile sürücü arasındaki bağlantı doğrumu mach 3 teki pin ayarları doğrumu?

arabirim kartı ile sürücü arasındaki bağlantı doğrumu mach 3 teki pin ayarları doğrumu?

Evet hocam defalarca arabirim karti ile surucu arasindaki baglantiyi kontrol ettim diger eksenlerde denedim calisti. Mach3 deki pin ayarlarida dogru yanlis pin numarasi verdigim zaman eksen ledi yanmiyo zaten pin numarasini dogrulayinca eksen ledi yaniyo ama surucuye sinyal vermiyo sanirsam...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…