amator cnc calismasi

ozaman başka bi kartla denemek gerekir

Simdilik A Ile Y yi slave yaptim bakalim saticiyla irtibata gecicem artik

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

1500x1000 isleme alani olan bir cnc de vidali miller minumum kaclik olmalidir? Somun hatvelerinin idaal olani hangisidir ? Cnc nin eleltronik malzemelerini temin ettim sira mekanikte bu konuda ciplak kaldim yardimlarinizi bekliyorum. Mesela bu ebatlardaki mekineye 20 lik lineer ray uygunmudur sonucta yuksek agirliklar tasimicak urunlerin datasheetlerinde tasima kapasitesi felan yaziyoda ben yinede tecrube etmis arkadaslardan fikir almak istiyorum. Ozellikle vidali mil konusunda yardima ihtiyacim var step motorlarim 4A 4.5 NM motoru mile direk kaplin le baglasam bana hangi vidali mil ve somun uygundur ??

bir proje için hiwin türkiye temsilciliğini aramıştım
30 luk hiwin lineer ray + araba için 30 ton çeker (heryöne ) demişlerdi
bence mili 20 lik 5 hatve kullan
çünkü 10 hatve hızlıdır bu senin ilk deneyimin olduğu için o kadar hızı kontrol etmek sıkıntılı olabilir
direk kaplin bağla sorun olmaz yeterki kaplin iyi olsun

bir proje için hiwin türkiye temsilciliğini aramıştım
30 luk hiwin lineer ray + araba için 30 ton çeker (heryöne ) demişlerdi
bence mili 20 lik 5 hatve kullan
çünkü 10 hatve hızlıdır bu senin ilk deneyimin olduğu için o kadar hızı kontrol etmek sıkıntılı olabilir
direk kaplin bağla sorun olmaz yeterki kaplin iyi olsun
Tsk ederim ustadim cok sagoll

Korkma 15 lik kullananı dövmüyorlar .
30 luk 30 ton değil 47270/69160 N ( Newton ) ! ( TR temsilcisi Newton ile kilogram-force un - kp - ne olduğunu bilmiyor anlaşılan )

http://www.hiwin.info.tr/hiwin_katalog/hiwin_katalog.pdf

Hatve büyük olursa eksenel hız gerektiğinde , motoru çok hızlı döndürmek gerekmez , belki de yapacağımız iş için avantajdır ?

Konu gittikce aydinlaniyor tsk ederim kazimabi

[MENTION=414]KAZIMUGUR[/MENTION] dedecim özeline neden bakmıyosun yoksa bana kızdın mı

Galaxy Note2 imden gönderildi.

1500mm mm çalışma alanı en kötü 170-180cm mil demek 16mm zayıf kalır sanki salgı yapmasın????
5 hatve yerine 10 hatve iyidir.

1500mm mm çalışma alanı en kötü 170-180cm mil demek 16mm zayıf kalır sanki salgı yapmasın????
5 hatve yerine 10 hatve iyidir.

Evet abicim 25 lik 10 hatveli kullanmaya dogru gidiyorum heralde bakalim toplamda fiyati cok bariz artirirsa makineyi biraz daha kucultucem sanirim ;)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,823
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri