Ana dağıyım panosu nötr faz görme

Sinanelk

Üye
Ana dağıtım panosundaki nötr barasında kontrol kalemi ile kontrol ettiğimizde faz görüyoruz L3 barasında ise kontrol kalemi ile kontrol ettiğimizde ışık yanmıyor ölçü aleti ile kontrol ettiğimizde herhangi bir sorun yok fabrikadaki bütün teçhizatlar sorunsuz çalışıyor başka bir arızaya bakmıştık sadece nedenini merak ettim üzerinde fazla durmadım neden olabilir ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ana dağıtım panosundaki nötr barasında kontrol kalemi ile kontrol ettiğimizde faz görüyoruz L3 barasında ise kontrol kalemi ile kontrol ettiğimizde ışık yanmıyor ölçü aleti ile kontrol ettiğimizde herhangi bir sorun yok fabrikadaki bütün teçhizatlar sorunsuz çalışıyor başka bir arızaya bakmıştık sadece nedenini merak ettim üzerinde fazla durmadım neden olabilir ?
güzel insan, kontrol kalemi canının her sıkıldığı yerde yanar, siz onu test aleti olarak görüyorsanız, değerli ustamızın dediği gibi bir elektrikçi çağırın. bir de yanınızda 100 wattlık akkor flaman bir lamba ile test yapınız, bilmiyorsanız öğreniniz. bu lamba ne ayak diye sorarsan arıza ve testlerde kullanılan en eski alettir. ayrıca seri lamba olarak elektronik kartların tamirinde de kullanılır. bak ben elektrikçi değilim ama bilgi bilgidir. AC elektrik bilgimin kaynağı forumdaki ustalarımdır.

Forum istatistikleri

Konular
129,293
Kullanıcılar
451,728
Son üye
smkay

Yeni konular

Geri