Anahtar Priz Sorunu

o 6 tane ucun yanyana olanları birbiriyle paralel çift kablo girilebilmesi icin öyle tasarlanmış.siz orda orta ucu bulup oraya birkere faz vereceksiniz herşeyden önce.belki diğer uç iptal edilmiş bir gece lambasına giden uç olabilir.diğeride salon lambasına giden fazdır.heralde diğeride prize giden uçtur fazı oradan almış olabilirler.ölçü aleti varsa çok kolay olur problemi çözmeniz

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
hemmuhhemtek tesekkur ederim ama bende mavi kablo yok.

Anahtarda ucu acik sekilde 4 kablo var.

2 kahverengi 1 siyah kablo ust taraftan geliyor.

1 siyah kabloda asagidan prizden geliyor.

Tam olarak kablolari Anahtardaki hangi deliklere hangi renk gelicek sekilde takayim?

Yardimlarin icin simdiden tesekkurler

Bence doğru kombinasyon şöyle; L yazan yerdeki 2 deliğe 2 adet siyah kabloyu gir, tam karşısındaki 2 deliğe de2 adet kahverengi kabloyu gir. Diğer 2si boş kalacak. Ama aman dikkatli ol.

Siyahlardan biri gelen faz kablosu, diğeri prize giden faz kablosu, Kahverengi kablolarda lambalara giden devreler. Direk geçen sarı-yeşil kablo da prizin nötrü.

Tabi bunların hepsi ölçüm yapmadan tahmini olarak söyleniyor. Aman abicim dikkatli ol. Kolay gelsin.

hemmuhhemtek tesekkur ederim ama bende mavi kablo yok.

Anahtarda ucu acik sekilde 4 kablo var.
2 kahverengi 1 siyah kablo ust taraftan geliyor.
1 siyah kabloda asagidan prizden geliyor.
Tam olarak kablolari Anahtardaki hangi deliklere hangi renk gelicek sekilde takayim?

Yardimlarin icin simdiden tesekkurler

2 kahve+ 2 siyah kablo var. 2 siyayı anahtarda L yazan kısıma gir. 2 kahveyide anahtarda karşı tarafında aynı yere gir. sorunun çözülecektir. maviyi dalgınlıkla yazmışım mesaja onu zaten düzeltmiştim. mavi kahve olacaktı.

Arkadaslar kablo girisleri resimdeki gibimi olacak?

dediginizi yaptim ve sigorta atti

acaba diyorum siyahlari L"de ayri 2 delige degilde, ayni deligemi soksam ?

yada kahverengileri ayni bolumdeki deliklere degilde birini sol bolumdeki 2 delikten birine digerinide sag bolumdeki 2 delikten birinemi yerlestirsem ?

dediginizi yaptim ve sigorta atti

yada kahverengileri ayni bolumdeki deliklere degilde birini sol bolumdeki 2 delikten birine digerinide sag bolumdeki 2 delikten birinemi yerlestirsem ?

sigortayı indir. 4 ucu birbirine değimeyecek şekilde ayır. sonra sigortayı kaldır. al eline kontrol kalemini. tek tek uçlara dokundur. faz hangisiymiş bul. kontrol kalemininin lambasını yakan uç fazdır. sigortayı indir. bulduğun fazla aşagı giden siyah kabloyu L yazan yere, diğer iki ucu karşısında aynı yere gir.

hadi hayırlısı...

hiç bişey farketmez.

Bu şekilde anahtarı açınca 1 lamba, kapatınca 2. lamba devresi çalışır yani isteyeceğiniz bir durum değil.

O lambaya giden 2 kahverengi kablo, anahtar kasasının içindeki 2 kahverengi kablo ise böyle bişey olması imkansız. Bu arada odada aplik felan var mı?

Forum istatistikleri

Konular
129,069
Kullanıcılar
451,347
Son üye
mrosleon

Yeni konular

Geri