apartman girişindeki sigorta !

canberko01

Üye
Konuyu nereye açacağımı bilmiyorum. 2 GÜN önce çamaşır ve kurutma makinasını aynı anda çalıştırdığımız için apartman kapısının girişindeki bizim dairenin sigortası attı aşağı inip kaldırdığımda cızırtı ve duman çıkardı fakat düzeldi bu gün eve geldiğimizde laptop sarjını taktığımda voltaj düştü hemen çektim prizden yaklasık 2 saat önce fırını actık anında sigorta attı şu an televizyom ve bir lamvba açık fakat şu an ikinci bi ampulu açtığımda sigorta hemennatıcak gibi oluyor yardım ederseniz sevinşrim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
@canberko01 Oncelike su sormak istiyorum ana panodaki Sigortanin amper değeri nedir?
Ve sigorta cizirti ve duman çıkardiği halde bu saate kadar sigoryai değiştirmemekde halen inat idiyorsan galiba yangina davetiye çıkarmaya çalışıyorsun.
Oncelikle Sigortayi değiştirmeniz ve evin içerisindeki sikorta değerlerlerini ve linyelerini kontrol ettirmeniz lazim.

Duman ve cızırtı olduğuna gore büyük bir ihtimal sigortada sorun var. Voltaj düşmesinin sebebi ise sigortanın karakteristiği bozulmustur. Eğer ELEKTRİKTEN ANLAMİYORSAN KENDİ BASİNA HAREKET ETME, ELEKTRİKCİ CAGİR TEHLİKELİ SONUCLAR ORTAYA CİKABİLİR kolay gelsin.

Çok yüksek ihtimal sigorta girişi veya çıkışındaki kablo gevşemiştir yada düşük bir ihtimal sigortan arızalanmıştır. Kesinlikle ama kesinlikle müdahale edilmesi gerekli yoksa yangın çıkabilir. İşin ehli birinin müdahale etmesi lazım. Muhtemelen duman geldiği için sigorta ve kabloların deforme olmuştur,yenilenmesi gerekli olabilir ve kesinlikle sigortanın vidalarının çok iyi sıkılması gerekli. Vakit kaybetme ELEKTRİK ŞAKAYA GELMEZ.

Konuyu nereye açacağımı bilmiyorum. 2 GÜN önce çamaşır ve kurutma makinasını aynı anda çalıştırdığımız için apartman kapısının girişindeki bizim dairenin sigortası attı aşağı inip kaldırdığımda cızırtı ve duman çıkardı fakat düzeldi bu gün eve geldiğimizde laptop sarjını taktığımda voltaj düştü hemen çektim prizden yaklasık 2 saat önce fırını actık anında sigorta attı şu an televizyom ve bir lamvba açık fakat şu an ikinci bi ampulu açtığımda sigorta hemennatıcak gibi oluyor yardım ederseniz sevinşrim
Gerçekten büyük bir sorun var bu tesisatta ve acilen bir uzman elektrikçi çağırıp tesisatını kontrol ettirmelisin ve sigortaların belkide hepsi değişmesi gerekebilir.

Genelde sigorta giriş çıkış terminali birlikte yanıyor. Bakmadan bir şey diyemeyiz.:D

Forum istatistikleri

Konular
129,261
Kullanıcılar
451,664
Son üye
OGÜN TOPUZ

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri