Arçelik İnverter Klima Soğutma Sorunu

selo4140

Üye
Merhaba arkadaşlar, 10 yıllık arçelik inverter klimam var. Son birkaç aydır klima sabahları açıldıktan sonra 10 dk soğutuyor, ardından 2 dakika duraksıyor gibi ve ılık üflüyor. Sonra tekrar soğutmaya başlıyor. Öğleden sonraları ise tahminimce hava daha sıcak olduğundan bu defa da 5 dk çalışıyor, 2 dk soğuk üflemeyi bırakıp sabah gibi ılık üflüyor. Sonra tekrar soğutuyor. Ne yetkili servis ne de diğer ustalar çözüm bulamadı. Bilgisi ve tecrübesi olan ustaların yardımını rica ediyorum. Hiç kimse anlaşılır, tatmin edici bir bilgi vermiyor maalesef. Daha yeni motor kısmındaki kartı tamir ettirdim. Elektrik probleminden dolayı yanmıştı. Ama anlattığım olay bu durumdan çok önce başlamıştı.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Klimanızın filtrelerini temizleyin.Dış ünite kondenser tozlarını alın. İç ünitede evap sensörüne bakın bazen yuvasından çıkıyor.

Teknik konularda pek bilgim yok. Dediğiniz parçayı nasıl kontrol edebiliriz. Fotoğraf var mı acaba

İç ünite kapağını açın, filtreleri çıkartın.Sağ üst köşede göreceksiniz.
ronolh5.jpg

Merhaba arkadaşlar, 10 yıllık arçelik inverter klimam var. Son birkaç aydır klima sabahları açıldıktan sonra 10 dk soğutuyor, ardından 2 dakika duraksıyor gibi ve ılık üflüyor. Sonra tekrar soğutmaya başlıyor. Öğleden sonraları ise tahminimce hava daha sıcak olduğundan bu defa da 5 dk çalışıyor, 2 dk soğuk üflemeyi bırakıp sabah gibi ılık üflüyor. Sonra tekrar soğutuyor. Ne yetkili servis ne de diğer ustalar çözüm bulamadı. Bilgisi ve tecrübesi olan ustaların yardımını rica ediyorum. Hiç kimse anlaşılır, tatmin edici bir bilgi vermiyor maalesef. Daha yeni motor kısmındaki kartı tamir ettirdim. Elektrik probleminden dolayı yanmıştı. Ama anlattığım olay bu durumdan çok önce başlamıştı.
Evap sensörlerinin ölçülmesi lazım 410 gazlı inverter klima ise iç ünite kartının arkasındaki kondansoter değişmesi gerekebilir iç ünite fanı sürekli calisiyormu yoksa duruyormu genelde kartın arkasındaki kondansator ve iç ünite sensörün den yapar sensörlerin ohm farklı olursa dengesiz çalışır

Evap sensörlerinin ölçülmesi lazım 410 gazlı inverter klima ise iç ünite kartının arkasındaki kondansoter değişmesi gerekebilir iç ünite fanı sürekli calisiyormu yoksa duruyormu genelde kartın arkasındaki kondansator ve iç ünite sensörün den yapar sensörlerin ohm farklı olursa dengesiz çalışır
Ustam klima12 yıllık. Tahminimce 410 gazlı. Fan sesi geliyor ama dediğim gibi soğuk üflerken aniden duraksıyor, fan hızı azalıyor, serin ılık karışımı hava üflüyor. Bir kaç dk sonra tekrar soğutmaya başlıyor. Bu arada soğutuyor dediğim öyle buz gibi falan değil, serin üflüyor, ama normal serin üflemeden bir tık daha sıcak. Sizce uğraşmaya değer mi, yenisini mi alsak. Yeni alın diyorsanız samsung ve arçelik arasında hangisini önerirsiniz? Teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri