Arçelik 4450 SJ Makina Arızası

yok olmadı seyar kabloyla paşka bir prızden besledim su basınc siviçini yarın yenisini alacam sökrum temizledim yağladım fakat kısa süre çalıştı yıne arızaya geçti sivici yeneyemek gerekli diye düşünüyorum ....

su basınç siviçini yeniyle deiştim fakat arıza devam ediyor....çözüm bulamadım

son kontrolde kapak siviçi çok ısınıyor ve devreyı kesiyor motorda birsorun olabilirmi neden kapak sicici ısınır acaba

:mad: yok çözüm bulamadım yenı markası arcelik olmayan bir makina alacam sizce ne marka almalıyım.......

kartı aynı model makinada denedim sağlam çalışıyor yanlız kapı siviçi cok ısını yor sanırım devreyı o kesiyor şemasını bulup takip edeceğım yoksa yeni makina alacağım cağresi yok...

Kartın üzerinde 4.7uf veya 6.8uf 2 adet kondansatör var, bu kondansatörleri değiştirin D 21 diyotunun bir ayağını iptal edin (kesin)

sorun bitecektir.

Tüm kapı kilitleri ısınır zaten ısınmıyor ise sorun var demektir.Zaten bu kartlarda emsal kartlardan çok ucuz en kötü ihtimal kartı değiştirir makinayı hayata geçirirsiniz

Son düzenleme:
sağolun fakat sabah tamirci bir arkadaşım bu sabah makinayı dukanına götürdü kartı inceledim bir hata göremedim forumdan bir arkadaş role ayakları da hata olabilirdedi bende garanti olsun diye roleleri yenisini taktim 4 adet kartı aynı model bir makinada test ettim çalıştı fakat kendi makinasında çalışmıyor bakalım sorun necıkacak merakla beklıyorum sayğılarla teşekürler ilginize....

Makina özel servisten geldi kart uzerinde k334 entegre deişmiş başkada deişen yok yapan ustada böyle bir arızayı ilkdefa gördüm dedi neyse yadımlarız için sağolun 60tl verdim kendim yapsaydım mutlu olurdum fakat olmadı sağlık olsun ....

kOLAY GELSİN BENDE ARÇELİK 4450 ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR SİGORTA ATTIRIYOR AMA İŞİN İLGİNÇ YANI SADECE BİR KERE YAPIYOR DAHA SONRA NORMAL DEVAM EDİYOR BUNU MAKİNE İLK ÇALIŞMADA YAPIYOR SICAKLIĞI SIFIRA İNDİRİNCE DE YAPIYOR YARDIM LÜTFEN

Forum istatistikleri

Konular
129,050
Kullanıcılar
451,319
Son üye
mohamed elkilani

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri