Arçelik-4500 çam.mak sürekli su alma problemi

ismailkara

Üye
sevgili ustalar 4500 makinam sürekli su alıyor şikayetine karşılık havalığı temizledim,su seviye anahtarını değiştirdim problem çözülmedi problem pgs demi yoksa amortisörün arkasındaki karttamıdır.daha önce poblem yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi

Ventili degiştirin .

Su kesilmelerinde boşta çalışan ventiller ısı üretir .
Isınan hareketli nüve yatagı deforme olur .
Nüve sağlıklı hareket edemeyincede daimi su alma hataları oluşur.

Ali ustam ventili kontrol ettim herhangi bir problem görünmüyor

Kartın su alma ile ilişkisi olmaz.
Su alma kapı kilidinin devreye girmesi ile su seviye şalterine enerji gitmesi ile başlar .
muhtemelen ya su seviye şalteri bozuk yada hortumu delik başka ihtimal kalmıyor

selam
Prostata takılan hortumu çıkartın makina su alırken prostata ağzınızla yavaşça üfleyin.su kesilirse elektriksel sorun yok demektir.prostatın içindeki contada çok küçün bir delik olabilir, prostat hortumunun uçlarında genişleme veya hortumda delik olabilir.
Eğer prostata üflediğinizde suyu kesmiyorsa öndeki beşli tuş takımını yerinden çıkartıp kontrol edin soketlerin geçtiği yerlerin dibinde (plastik siyah kısımda) yanık karbon nem tarzı durumlar olabilir.varsa fırça tiner falçata zımpara gibi şeylerle mutlaka temizleyin.
kolay gelsin

ustam dediğiniz gibi yaptım hortumu çıkarıp üfleyince su kesildi,tüm hortumları çıkarıp kontrol ettim delik bulamadım ama temizleyip tekrar taktığımda su almayı kesti şu an problem görünmüyor teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,815
Kullanıcılar
450,906
Son üye
Ümitgüçlü71

Yeni konular

Geri