Arçelik 6040 E Bulaşık Makinesi Arızası

merhaba arkadaşım bende elektronik kart siparişi vereceğim, burada servis sorun çıkarıyor internet üzerinden hangi siteden sipariş verdin?

servis yedek parça satışı yapmak zorunda sıkıntı çıkarıyor ise 444 0 888 numaralı çağrı merkezine şikayet edin

arçelik 6040e bulasık makınesi su sesi cıkarıyor ama su almıyor neden kaynaklanır yardımcı olursanız sevınırım

arçelik 6040e bulasık makınesi su sesi cıkarıyor ama su almıyor neden kaynaklanır yardımcı olursanız sevınırım

sizin su sesi dediğiniz muhtemelen tahliye pompa sesidir. aralıksız kesilmeden çalışıyor ise su taşma emniyetinden dolayıdır. ürün bir sebepten su akıtmış bu sebepten su basmayı engellemek için sürekli pompa yapıyor olabilir. makinayı arkaya doğru yatırın eğer 1 lt kadar yere su akarsa dediğim gibidir. yeniden su almaya başlaya bilir ama su akıntı sebebini araştırmak gerekir

sevgili kaynak sul alma sorurnunu çözdüm tesekkur ederım ama şu an başka bir sorun yaşıyorum makina normal bır sekılde calısıyor fakat bulasıklar beyaz tuzlu halde cıkıyor ne yapabılırım arçelik 6040e tuz ayar yeri varmı yardımcı olursanız sevınırım

program düğmesini 1 konumuna getirin. başla bekle tuşuna basılı tutarak açma kapama düğmesini açın. tam program takip ışıkları yanana kadar başla bekleyi basılı tutmaya devam edin (7 sn) ışıklar yandıkdan sonra sadece yıkama ışığı yanık halde kalacak. daha sonra program düğmesini her tık sağa çevirirken +1 ayar olarak sayıyorsunuz. mesela 1. program 1. su sertlik ayarı. 2. program 2. sertlik ayarı. 3. program.... makinanız 4 programlı ancak 5. seviye de mecvut. boşlukdaki son program 5. seviye ayarı için. getirmek istedğiniz seviyeye program düğmesini getirin ( örnek 5) daha sonra 1 kere başla bekle tuşuna basın. seçtiğiniz su sertlik ayarı hafızaya alınacaktır. bu sertlik ayarı hakkında kullanma klavuzunda açık bilgiler mevcut. tabi bu ayarları su sertliğine uygun olarak yapmak gerekir. eğer 5. ayar da yetmez se kazan içinden diye tabir edilen 6. ayar mevcut. kazan içinde sol yan dıvarda 1/0 ibareti parça mevcut. ok yönünü 1 ibaresine çevirdiğiniz zaman 6. ayarı ayarlamış oluyorsunuz

yardımcı oldugunuz ıcın teşekkur ederım kaynak issallah sorunu cozerım

ustam benimde evimde 6040 e bulaşık makinesı var. makinem bir çalışıyor bir çalışmıyor. Programı başlatığım da su alma kısmına gelinde duruyor ve devam etmiyor. Öğrendiğim hemen hemen hür türlü reset işlemini yaptım. makinanın çalışmadığı aynı gün içerisinde hadi bir daha deneyeyim çalışacakmı diye bastığımda çalışmaya başlıyor. bir türlü derdini anlamadım. garanti süresi de bitti. zaten aldığımdan beri kafasına göre takılıyor makine bir çalışıyor bir çalışmıyor. şu an içerisinde bulaşık var ama yine inadı tuttu. programlama ile ilgili bir sorunumu var veya kart arızasımı var... tesisattaki su basıncı azdır diyorum belki su almaz ama basınç fazla bile... lütfen yardım teşekkürler kolay gelsin...

Bu arada özür diliyorum hayırlı bayramlar...

program düğmesini 2. programa alıp Başla bekle iptal tuşu Basılı iken Açma kapama tuşunu açıp makineye enerji verdim. 4 adet led ışık yandı söndü 15 saniye pompa sesi geldi sonra durdu. Tam su alması gerekirken durdu. Ventili açmadı. yukarıda belirttiğim gibi bu cihaz bazen sorun çıkarmadan çalışır. Ben programları yöneten ve ön panelde bulunan kartı değiştirmek istiyorum.fakat tam emin olamadığım için uzman görüşü bekliyorum...

Moderatör tarafında düzenlendi:
program düğmesini 2. programa alıp Başla bekle iptal tuşu Basılı iken Açma kapama tuşunu açıp makineye enerji verdim. 4 adet led ışık yandı söndü 15 saniye pompa sesi geldi sonra durdu. Tam su alması gerekirken durdu. Ventili açmadı. yukarıda belirttiğim gibi bu cihaz bazen sorun çıkarmadan çalışır. Ben programları yöneten ve ön panelde bulunan kartı değiştirmek istiyorum.fakat tam emin olamadığım için uzman görüşü bekliyorum...

ürüne enerji verdikden sonraki ilk yanan 4 ışığın yanıp sönmesi rejenerasyon ayarının (su sertlik ayarı) 5 ayarında olduğunu gösterir. daha sonra tüm ışlıkların sönmesi gerekir. bu durumda tekrar başla tuşuna bir kez bastığınızda test programı başlar. (test programında hiç bir ışlık yanmaz) 15 sn pompa çalışır ve daha sonra 4.6 lt su alana kadar su alma ventili enerjilenir. bana gelen mailde bu anda dınnlama sesi olduğunu söylemiştiniz. bu ventilin su alamadığına işaret. bunun için önce çeşme ağzındaki filtrenizi , daha sonra makina Şebeke hortum girişindeki filtrenizin temizliğini söküp kontrol edin. daha sonra çeşmeden gelen suyun sağlıklı tazzikli geldiğinden emin olun. ( çeşmeyi açıp hortumla bir kovaya su gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz). sizin üründe su alma ile ilgili sıkıntı var kartınızda veya farklı bir yerde problem olacağını sanmıyorum. bunlara ek olarak çeşmeniz arızalı , makina arkasında hortumlar kıvrılmış olabilir

birde 6040 ın bazı modellerinde resimdeki aquastop lu (emniyetli) su giriş ventilleri mevcut. bu ventillerde üründe fazla su alma veya su taşma gibi durumlarda su girişini engelleme emniyetleri mevcut. yani sizin üründe de bu ventilden kullanılmış ise ve ürününüzde su taşma su akıtma gibi problemleri var ise bu emniyet sistemi çalıştığından dolayı su girişine izin vermiyor olabilir. bu evinizin su basmaması için bir emniyet sistemidir. bunu dışardan bakışta anlayamazsınız. şöyle anlayabilirsiniz ;

siz diyorsunuz ya 15 sn sonra su almıyor dınlama yapıyor. bu esnada makinayı kapatmayın dınlamaya devam etsin. makinanın çeşmesini kapatın hortum ucunu makinaya bağlantı yerinden sökün çok az bir miktar su çıkacaktır (ventil içinden) bu su boşaldıktan sonra ventil emniyet sistemi resetlenmiş olur. tekrar hortumu takıp çeşmeyi açın makina su almaya başladı ise sorun anlattığım gibi su taşma akıtma fazla su alma sıkıntılarından dolayı emniyet sistemi kapatıyor

Sayın Kanyak ustam sorunumu sayenizde çözdüm (Dediğiniz gibi ventil emniyet sistemini resetledim.) Özellikle zaman ayırıp konuyu bu kadar açık ve anlaşılır şekilde anlattığınız için çok teşekkür ederim... saygılarımla...

bulasık makınesınden bulasıklar beyaz bugulu ve lekelı cıkıyor ne yapmam gerek rejenerasyon ayarlarınıda denedım bulasık makınesını bu yuzden kullanamıyorum yardımcı olursanız sevınırım (LÜTFEN ACİL)

Forum istatistikleri

Konular
128,824
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri