Arçelik 6040 E Bulaşık Makinesi Arızası

Kanyak ustam verdiğin bilgilerle makinamız sorunsuz olarak çalıştı ve yıkama işlemini sonuna kadar bitirdi. Buraya kadar hiç bir sorun yok ama tekrardan çalıştırmak istediğimde yine aynı yerde ( su alma kısmında ) takıldı ve durdu. Tekrardan arkasındaki su giriş kısmını açıp ventili (içerisinde bulunan az bir miktar suyu boşalttım) resetledim yine çalışmaya başladı. ne varki her su alma kısmına geldiğinde yine aynı sorun ile karşılaştım. her yıkama öncesi makineyi çekerek arkasında ki suyu boşalmak çözüm olmayacağından :)) yukarıda bahsetmiş olduğunuz aquastop lu (emniyetli) su giriş ventilinin arızalı olduğu anlaşılmakta... bu aparatın tamir edilmesi mümkün mü yada değiştirmem mi gerekiyor... Teşekkürler

su sisteminizi kontrol edin (musluktan başlayarak)mutlak su kaçağınız var.musluk kafaları sızdırabilir .

Kanyak ustam verdiğin bilgilerle makinamız sorunsuz olarak çalıştı ve yıkama işlemini sonuna kadar bitirdi. Buraya kadar hiç bir sorun yok ama tekrardan çalıştırmak istediğimde yine aynı yerde ( su alma kısmında ) takıldı ve durdu. Tekrardan arkasındaki su giriş kısmını açıp ventili (içerisinde bulunan az bir miktar suyu boşalttım) resetledim yine çalışmaya başladı. ne varki her su alma kısmına geldiğinde yine aynı sorun ile karşılaştım. her yıkama öncesi makineyi çekerek arkasında ki suyu boşalmak çözüm olmayacağından :)) yukarıda bahsetmiş olduğunuz aquastop lu (emniyetli) su giriş ventilinin arızalı olduğu anlaşılmakta... bu aparatın tamir edilmesi mümkün mü yada değiştirmem mi gerekiyor... Teşekkürler

daha önce dediğim gibi o bir emniyet sistemidir. onu değiştirseniz de su kaçağı taşması sıkıntsından dolayı yeni parça da emniyeti açacak. parçada sıkıntı yok yani o işini yapıyor. muhtemelen üründe Ali ustamın dediği giib su kaçağı var. diğer ihtimaller sol yan duvar içindeki su cebi tıkanma yapmış olabilir söküp incelenmesi gerekiyor. öncelikle su kaçağını inceleyin. su kaçağı olmadığından emin iseniz makinayı yan yatırın alt taban sacını sökün resimdeki parçaya giren ince hortumun içini tıkayın.t silikon vs olabilir oraya su gitmesin. bidaha kesinlikle sıkıntı çıkarmaz. ama üründe sıkıntı var ki oraya su geldiğinden dolayı emniyet kapatıyor. incelemek gerekiyor

ustalarım dediklerinizi yaptıktan sonra gelişmelerden haberdar edeceğim İlginiz için teşekkürler...

Ustam ben bu aparatı tamamen söktüm. aparatın üst kısmında bulunan siyah parçanın içerisinde ince bir yay üzerinde metal ağırlık yaparak yada basınç yüzünden suyu kesen parçayı çıkarsam aynı işi görür diye düşünüyorum. kaynak ustam görüşünü bekliyorum. Resimlerini de çektim yakında yayınlarım....

evet en son KANYAK ustam senin dediğini yaptım. Aparatın üst tarafında bulunan girişi kapattım ve şu an sorunsuz olarak çalışıyor. TEŞEKKÜRLER Kolay gelsin iyi günler...

Sayenizde sizin için küçük ama benim için büyük bir sorun çözülmüş oldu zira bulunduğum yer mahrumiyet bölgesi teknik servis bile 1 haftaya kadar geliriz diyordu. Kanyak usta ve site yöneticisi Alfa Romeo ya yardımlarından ve bu imkanı sağlayarak yardımcı olmalarından ayrıca sabırlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Selamlar

Kartı değiştirdim düzeldi.
Ama diğer kartıda dediğiniz gibi kontrol edeceğim.
Arızayı sadece 3 ve 4 nolu programda yapıyor.
Diyod bozuk olsa hiçbir programda çalışmaması lazım değilmi.
teşekkürler.

Merhaba ;
Siteyi inceledim, benim 6040 e bulaşık makinam var ve bazı sorular yaşıyorum. trexraptor adlı arkadaş aynı sorunları yaşamış ve kartı değiştirdiğinde sorunun giderildiğini, kartı internetten sipariş verdiğini yazmış. Bu kartı hangi siteden sipariş verebilirim. Birde kartın bulunduğu yer hakkında ve nasıl söküp değiştirebileceğim hakkında kısa bir bilgi verebilirmisin acaba.

Sorun;
Suyu alıp ısıtmaya başladığında makina her 2 saniyede bir çalışıp duruyor.Bütün enerji yavaşça azalıp kapanıyor sonra tekrar geliyor. Bazen 7 - 8 saat sürüyor yıkaması.

Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Aynı sorunu bende yaşıyorum coderc arkadaş gibi. pazartesi günü yani bugün kart değişimine gelecekler. 60 tl istediler. Acaba tamir edilemezmiydi...

Forum istatistikleri

Konular
129,062
Kullanıcılar
451,333
Son üye
Buderusss

Yeni konular

Geri