Arçelik, Beko Çamaşır ve Bulaşık Makinaları Test Programı

su seviye sensör hatası.

Suyu sağlıklı alamıyor olabilir

Suyu sağlıklı atamıyor olabilir.

Havalık tıkalı olabilir.

Sensör soketi maşaları gevşemiz temas etmiyor olabilir.

su seviye Sensörü arızalı olabilir

Ana kartınız arızalı olabilir
Ekli dosyayı görüntüle 16272

Peki Pamukluda Ana Program Suyunu Aldıktan 30-40'ıncı gibi ileriki dakikalarda su seviyesi kontrolü yapıyor mudur? Yoksa makina sadece içeriye su alırken mi seviye kontrol yapıyordur?

içersindeki suyu sürekli takip eder. yıkama esnasında su seviyesi çok azalır ise su takviyesi yapar. çok artar ise de pompa yapar

Merhaba Kanyak görüşmeyeli nasılsın,
Sana özelden 5 oldu mesaj gönderiyorum ancak sana ulaşmadı galiba.
Ben bu 6030s bulaşık makineini daha önce görüştüğümüz gibi ince ince kontrol ettim herhangi bir problem bulamadım termostat sağlam kablolar sağlam elektrik kaçağı yok ancak makine kurutma işleminden sonra durmadan 1 programa geçerek çalışmaya devam ediyor sadece o anda termostatı soğutursan programı sonlandırıyor sanki kazan iç sıcaklığı istenen dereceye düşmediğinden termostat devreye girmiyor gibi bunun sorunu ne olabilir ben bulamadım bu konu hakkında yardımcı olmanı rica ederim.

mrb arçelik 7103 sj arıza kodları varsa bana bi yardımcı olsanız

mrb arçelik 7103 sj arıza kodları varsa bana bi yardımcı olsanız

ekV0lA.jpg

mrb. beko d1 5081 bs modeli. su aldıktan sonra öyleeeee kalıyor. tık yok. nedendir acaba? şimdiden teşekkürler

test mode de denedim. her şey çalışıyor sıra yıkama ledine geldiği zaman diğerleri gibi flaşlıyor. ( başla-belke + görev ledi aynı anda araba sinyali hızı ile) fakat makinede yine ses yok. tambur dönmüyor ve herhangi bir sesde yok. öylece bekliyor..

mrb. beko d1 5081 bs modeli. su aldıktan sonra öyleeeee kalıyor. tık yok. nedendir acaba? şimdiden teşekkürler

test mode de denedim. her şey çalışıyor sıra yıkama ledine geldiği zaman diğerleri gibi flaşlıyor. ( başla-belke + görev ledi aynı anda araba sinyali hızı ile) fakat makinede yine ses yok. tambur dönmüyor ve herhangi bir sesde yok. öylece bekliyor..

motor kömürleri bitik değiştiriniz.

çok teşekkürler eve gidince dalıcam makineye.. :)

kömürleri değiştirdim. makineye taktım. sular kesik olduğundan normal deneyemedim. test mode da yıkama ile ilgili bölümlere geldiğimde tambur dönmüyor fakat zzzzz diye ( :) ) ses geliyor. acaba bişeyi yanlışmı yaptım yoksa motormu bozuk. önceden hiç ses yoktu.

kömürleri değiştirdim. makineye taktım. sular kesik olduğundan normal deneyemedim. test mode da yıkama ile ilgili bölümlere geldiğimde tambur dönmüyor fakat zzzzz diye ( :) ) ses geliyor. acaba bişeyi yanlışmı yaptım yoksa motormu bozuk. önceden hiç ses yoktu.

tamam hallettim. kömürün fişlerinden birini tam oturtmamışım. herkesten Allah razı olsun. 5tl ye makineyi yaptım. bu yok zamanda fazla para vermekten kurtuldum

Forum istatistikleri

Konular
129,050
Kullanıcılar
451,321
Son üye
mehmet emin sözen

Yeni konular

Geri