Arçelik, Beko Çamaşır ve Bulaşık Makinaları Test Programı

teşekkür ederim elnur hocam.. +pop

Merhaba ustalar ARÇELİK 7104 sj çamaşır makinesi arıza var led ekranında play sembolü (ı>) yanıp sönüyor sürekli ve ana yıkama sembolü (gülen surat sekli gibi) duruyor öyle hiç bir tuş işlemiyor sadece program seçimi değişim olur ama tuşlardan hic bir işlem yapılmyor
yapabilcem bir şey var mı ?

Merhaba ustalar ARÇELİK 7104 sj çamaşır makinesi arıza var led ekranında play sembolü (ı>) yanıp sönüyor sürekli ve ana yıkama sembolü (gülen surat sekli gibi) duruyor öyle hiç bir tuş işlemiyor sadece program seçimi değişim olur ama tuşlardan hic bir işlem yapılmyor
yapabilcem bir şey var mı ?

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/arÇelİk-beko-test-kİtapcigi.86827/

bu linktki kitapçığın 26. sayfasına bakınız.mini lcd mod. başlıklı..

ana yıkama işareti yanıp önmesi servis moduna girilemiyor arızası..resetleyip öyle deneyin..

teşekkür ederim şuan led ekranda tüm şekiller görünüyor ne yapcam yine hiç bir tuş işlemiyor :S cok acemiyim

teşekkür ederim şuan led ekranda tüm şekiller görünüyor ne yapcam yine hiç bir tuş işlemiyor :S cok acemiyim

test işlemine girdikten sonra bütün ışıklar yanar söner..

testin bir sonraki adımına geçmek için başla-bekle-iptal tuşuna basmanız gerekiyor..her basmada bir sonraki adıma geçer..benim dediğim kitapçığı okuyarak devam edin..

peki adım adım ilerliyeceğim yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim

usta başlat/beklet tuşuna bastım fakat hic bir değişiklik olmuyor makinadan ses bile gelmiyor tüm simgeler olduğu gibi görünüyor..
power tuşuna mı basmam lazım :S

Fonksyon tuşlarındaki ön yıkama yanıp sönüyor ise tuş klidi aktif (kilitli) demektir. bunun için 2ve 4 numaralı fonksyon tuşlarına 3 sn basılı tutun açılacaktır.

program takip ledlerindeki ön yıkama ışığı yanıp sönüyor ise ürün ntc arızası veriyor. bu durumda teste girmesi gerekli. teste girip program düğmesini sıkma pozisyonuna alıp başla tuşunu 3 sn basılı tutarak arıza kodunu silebilirsiniz. sildiğinizde ürün normale dönecektir. tekrarlaması durumunda ana kartı değiştirin.

program takip ışıklarındaki ön yıkama yanıp söndüğü halde teste giriş yapamıyorsanız ana kartı değiştirin.

usta allah senden razı olsun dediğin gibi yaptım düzeldi umarım birdaha arıza vermez, sırf bunu demek için üyelik açtım

Moderatör tarafında düzenlendi:
usta allah senden razı olsun dediğin gibi yaptım düzeldi umarım birdaha arıza vermez, sırf bunu demek için üyelik açtım

- - - Updated - - -

eyvallah Allah sizden de razı olsun :)

mrb ustalar benım çamaşır makınası durduk yere çalışmaz oldu mesela sıkma programına alıyorum pompa çalışıyor ve durduktan sonra makına sıkma işlemıne başlıyor saga doğru 3-5 sn çalıştıktan sonra duruyor ve program zamanı bıtene kadar aynı sekılde duruyor.bunun nedenı nedır ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,817
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri